Bestsellery


Dunlop

Historia marki Dunlop

Firma Dunlop Tyres rozpoczęła swoją działalność w 1888 roku po opatentowaniu przez Johna Boyda Dunlopa pneumatycznych opon rowerowych. Były one początkiem działalności marki, a zarazem początkiem jej ekspansji na cały świat. W rok po rozpoczęciu produkcji, cyklista Willie Hume wystartował w różnych zawodach kolarskich, właśnie na oponach Dunlop. Dzięki temu ogumienie tej marki znacząco zwiększyło swoją popularność, a przedsiębiorstwo musiało zdecydowanie rozszerzyć swoją produkcję. Początkiem XX wieku firma rozpoczęła produkcję opon samochodowych zdobywając znaczący udział w nowym rynku. Projektanci Dunlop stale doskonalili swoje produkty i wprowadzali innowacyjne technologie, by zapewnić doskonałą jakość opon dla każdego kierowcy. Obecnie Dunlop jest częścią znanego na całym świecie koncernu Goodyear, dzięki czemu jeszcze szybciej może rozwijać swoje produkty. Siedziba koncernu znajduje się w amerykańskim mieście Akron w stanie Ohio.

Kup oponę Dunlop w serwisie


Może zainteresują Cię też

Przydatne informacje

Jaki sezon opon wybrać?

W zależności od Twoich potrzeb warto rozważyć wszystkie różne modele opon do Twojego pojazdu

Jeżeli podróżujesz w klimacie łagodnym, gdzie temperatury przez cały rok nie schodzą poniżej 7 stopni Celsjusza, możesz zdecydować się na jazdę na oponach letnich. Mają one doskonałe parametry do jazdy na suchych i mokrych nawierzchniach, więc sprawdzą się zarówno podczas słonecznych dni jak i ulewnej pogody.
W klimacie umiarkowanym, gdzie zimy nie są zbyt ostre lub w mieście, gdzie drogi są regularnie odśnieżane, doskonałym wyborem będą opony całoroczne. Mają one parametry dostosowane do warunków zmiennych od pięknej słonecznej pogody, aż po lekkie mrozy z małą ilością śniegu
Jeżeli jeździsz dużo i po bardzo różnorodnym terenie, a warunki jakie spotkasz mogą być bardzo ekstremalne, warto jednak rozważyć dwa komplety opon - letnie na okres od wiosny do jesieni, oraz zimowe na pozostałą część roku. Wówczas, przez cały rok będziesz mógł się czuć pewnie i bezpiecznie podczas swojej podróży.
Niezależnie, którą z opcji wybierzesz, opony marki Dunlop sprawdzą się doskonale. Dzięki najwyższej jakości stosowanych materiałów, wszystkie opony tego producenta to gwarancja doskonałych osiągów oraz niezawodności.

Jaki rozmiar opony wybrac?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się w instrukcji obsługi pojazdu. Jeśli chcesz, aby pojazd zachowywał optymalne właściwości jezdne i był bezpieczny stosuj się do listy rekomendowanych w nie rozmiarów.

Dlaczego warto wybrac Dunlop?

Marka Dunlop jest jednym z liderów w produkcji opon na świecie. Jej produkty są projektowane w najnowocześniejszych laboratoriach a testy, którymi są poddawane opony to zarówno testy w laboratoriach ale także w sporcie motorowym.

Ciekawostki

1

Opony całoroczne Dunlop to połączenie cech opon zimowych i letnich. Mogą być one używane przez 365 dni w roku, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i pieniądze na co sezonowych wymianach. Zaprojektowane są by stawić czoła zmiennym warunkom pogodowym, takim jak mocne słońce, deszcz, śnieg czy błoto.

2

Dunlop to marka opon pierwotnie, która u swych początków była znana pod bardziej rozbudowana nazwa  Dunlop Pneumatic Tire Company. Te nazwę zawdzięcza założycielowi firmy, którym był John Boyd Dunlop.