Bestsellery


Cooper

Historia marki Cooper

Opona o dwóch nazwach - firmy i człowieka, który ją zbudował - Cooper Tire & Rubber Company

Slogan, który występuje w tytule to hasło, którym kieruje się założone w 1914 roku przedsiębiorstwo Cooper Tire & Rubber Company. Brzmiące oryginalnie hasło: "The tire with two names ... the company and the man who built it." oznacza, że opony tego producenta są reprezentacją zarówno całej marki Cooper, jak i każdego człowieka, który odpowiada za jej projekt. 

Firma założona została przez dwóch szwagrów - Johna F. Schaefara i Claude E. Hart w Akron w stanie Ohio, czyli sercu amerykańskiego przemysłu oponiarskiego. W początkowych latach działalności firma zajmowała głównie produkcją artykułów do naprawy opon. Z czasem rozszerzała ona swoją działalność i skupiła się na produkcji opon samochodowych, ciężarowych i motocyklowych.

W kolejnych dziesięcioleciach producent Cooper Tire & Rubber Company postawił na rozwój technologiczny, wprowadzając liczne innowacje, poprawiające jakości i wydajności swoich produktów. Przez kolejne dekady firma kontynuowała swoją ekspansję na cały świat, dzięki czemu obecnie jest znaną na całym świecie marką z branży oponiarskiej, która ma swoje fabryki w wielu krajach, sprzedając swoje produkty na licznych rynkach całego świata. 

Nowe możliwości rozwoju

Firma Cooper Tire & Rubber Company w 2021 roku, czyli po ponad 100 latach działalności ogłosiła, że zawarła umowę sprzedaży z koncernem Goodyear. W efekcie tej operacji, która została zamknięta w czerwcu tego roku, Goodyear stał się większościowym posiadaczem akcji marki Cooper. Dzięki takiej transakcji, opony Cooper Tire & Rubber Company połączyły technologie opracowane przez lata swojego własnego doświadczenia z patentami od Goodyear, poprawiając jeszcze bardziej ich osiągi. Obecnie spółka zatrudnia kilkanaście tysięcy pracowników na całym świecie i jest właścicielem spółek produkujących opony w różnych krajach, na przykład Avon Tyres, Mastercraft Tires, Roadmaster Tires i wiele innych.

Kup oponę Cooper w serwisie


Może zainteresują Cię też