Bestsellery


Opony zimowe Barum Modele opon zimowych marki Barum

Opony całoroczne Barum Modele opon całorocznych marki Barum

Barum

Historia marki Barum

Opony z czeskimi korzeniami

Marka Barum powstała w na terenie Czechosłowacji. Założona została przez trzech ekspertów od materiałów gumowych - Bata, Rubana i Mitas. W szczególności ten pierwszy, Jan Antonín Bata, przyczynił się do powstania nowego przedsiębiorstwa. Był on już wcześniej właścicielem firmy zajmującej się produkcją artykułów gumowych, prowadząc od 1932 roku, założoną w prawie 40 lat wcześniej przez jego brata firmę. W 1948 trzej przedsiębiorcy postanowili, zamiast zajmować się sprzedażą obuwia roboczego, ochronnego i ulicznego, rozpocząć produkcję tylko i wyłącznie opon. Nowa działalność została mianowana nazwą pochodzącą od nazwisk całej trójki - Barum. 

Plan na rozwój

Nowopowstała firma postawiła sobie za cel połączyć w swoich produktach trzy ważne elementy. Po pierwsze postawiono na trwałość opony, która ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa kierowców oraz ekologii i oszczędności. Poza wysoką wytrzymałością ważne są również osiągi - doskonałe właściwości jezdne to gwarancja udanej podróży. Trzecią kwestią, która ma szczególne znaczenie dla Barum to zapewnienie dwóch powyższych cech w połączeniu z przystępnością cenową. Cel, który sobie postawiono na początku, został wykonany i producent po dziś dzień wydaje opony, które łączą w sobie właśnie te cechy - trwałość, wydajność, przystępność cenowa. 

Fuzja z gigantem

Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii przedsiębiorstwa była fuzja z niemiecką firmą Continental AG w 1993 roku. Gigant branży oponiarskiej dostrzegł potencjał w czeskiej firmie, wspomagając jej rozwój i udzielając swojego doświadczenia i technologii. Rezultatem tego połączenia było znaczące przyspieszenie rozwoju firmy, która jest obecnie jednym z większych producentów opon w Europie i rocznie z taśm produkcyjnych w Otrokovicach schodzi około 21 milionów sztuk. Od 2012 roku nazwa Barum została oficjalnie przemianowana na Continental Barum s.r.o.

Kup oponę Barum w serwisie