Bestsellery


Continental

Historia marki Continental

Niemiecka pasja motoryzacyjna z bogatym doświadczeniem

Marka Continental została powołana do życia 8 października 1871 roku w Hanoverze jako producent gumy. Rozszerzała ona swoją działalność w bardzo szybkim tempie. W 1898 roku firma rozpoczęła produkcję opon z gładkim bieżnikiem, co było wielkim sukcesem marki. Kolejnym kamieniem milowym w historii przedsiębiorstwa była produkcja pierwszej na świecie rowkowanej opony samochodowej. Producent ma na swoim koncie również takie odkrycia, jak pierwsza na świecie opona bezdętkowa. Przez kolejne dziesiątki lat, firma rozwijała się, poszerzając obszary swoich działań. 

Obecnie Continental jest jednym z największych producentów w dziedzinie motoryzacji na świecie. Słynie przede wszystkim z produkcji opon do każdego typu pojazdów, ale również części zamiennych i wyposażenia samochodów. Ogumienie tego producenta jest stosowane jako opony pierwszego wyposażenia wśród największych koncernów samochodowych, takich jak Volkswagen, Ford, Volvo, Renault, Honda, Toyota i wiele innych. Spółka Continental jest również właścicielem wielu różnych marek, znanych w branży oponiarskiej, takich jak Uniroyal, Sportiva, Mabor, Matador, Viking, General Tire, Barum, czy wiele innych. 

Opony testowane w naprawdę trudnych warunkach

Continental, projektując opony, koncentruje się na tym, by zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa niezależnie od warunków panujących na drodze. Produkty tej marki testowane są na różnych torach, takich jak Contidrom, w pobliżu centrali Continental w Hanowerze. Znajduje się tam pierwszy na świecie w pełni zautomatyzowany system testowania opon, który sprawdza ich wydajność zarówno na suchych, jak i mokrych nawierzchniach przez cały rok. Dzięki temu, że każdy model opony Continental musi przejść pozytywnie wszystkie testy, mamy pewność, że jest to produkt najwyższej jakości, gwarantujący doskonały poziom bezpieczeństwa. Opony Continental zostały niejednokrotnie docenione i wyróżnione w testach przeprowadzanych przez niezależnych ekspertów z branży motoryzacyjnej. 

Biorąc pod uwagę wszystkie pozytywne cechy opon Continental, nie dziwi fakt, że obecnie jedna trzecia samochodów wyprodukowanych w Europie wyposażanych jest w ogumienie tej marki. 

Kup oponę Continental w serwisie


Może zainteresują Cię też