Bestsellery


Opony zimowe Firestone Modele opon zimowych marki Firestone

Opony całoroczne Firestone Modele opon całorocznych marki Firestone

Opony letnie Firestone Modele opon letnich marki Firestone

Historia marki Firestone

Początki Forda z Firestone

Historia marki Firestone sięga roku 1900, kiedy to Harvey Samuel Firestone założył firmę o nazwie Firestone Tire and Rubber Company. Celem przedsiębiorcy było zapewnienie jakościowych i trwałych produktów, które przyczyniłyby się do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego. W bardzo krótkim czasie, spółka stała się jednym z czołowych producentów ogumienia w Stanach Zjednoczonych. W 1906 roku firma podpisała ważną umowę z Henrym Fordem, na dostarczanie opon do samochodów Ford Motor Company. Dzięki temu partnerstwu popularność spółki znacząco wzrosła na całym świecie. 

Szybki rozwój na całym świecie

W latach 20. XX wieku Firestone rozpoczął ekspansję na rynki międzynarodowe. Firma otworzyła zakłady produkcyjne w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i innych krajach, stając się globalnym graczem w branży oponiarskiej. W kolejnych latach producent poszerzał swoją popularność, biorąc udział w wydarzeniach związanych z motorsportem. Firestone był jednym z dostawców opon do samochodów ścigających się w latach 30. w Indianapolis 500, czyli jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów na całym świecie. Firma zyskała renomę jako dostawca ogumienia o wysokiej jakości, a jej produkty były szeroko wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym

Kryzys zakończony sukcesem

Marka Firestone w latach 80 zaczęła popadać w lekki kryzys spowodowany wewnętrznymi problemami w funkcjonowaniu firmy. W wyniku tej sytuacji Firestone utraciło na pewien czas zaufanie klientów i musiało dokonać dużych zmian, aby je odzyskać. W 1988 roku marka została przejęta przez koncern Bridgestone Corporation, tworząc jedno z największych przedsiębiorstw w branży oponiarskiej. Dzięki takiemu połączeniu Firestone jest znane obecnie jako marka opon o doskonałej jakości, oferująca produkty dla samochodów osobowych, ciężarowych, rolniczych i wielu innych pojazdów. Dzięki wytrwałości i umiejętności adaptacji do wymagań każdego klienta, Firestone w połączeniu z koncernem Bridgestone jest jednym z kluczowych graczy na rynku oponiarskim. 

Kup oponę Firestone w serwisie


Może zainteresują Cię też