Bestsellery


Historia marki Nexen

Opony przyszłości - Nexen

Marka Nexen to producent opon z siedzibą główną w Yangsan w Korei Południowej. Powstała w 1942 roku jako Heung-A Tire Company i była jednym z pierwszych producentów ogumienia w tym kraju. 

W pierwszych latach swojej działalności firma produkowała opony na potrzeby przemysłu wojskowego, ze względu na fakt, że Korea była wówczas w ciężkiej sytuacji politycznej. Dopiero po kilkunastu latach działalności, firma przebranżowiła się i rozpoczęła produkcję opon samochodowych. W ciągu kilkudziesięciu lat, firma rozwijała się, poszerzając swoje możliwości produkcyjne i zwiększając popularność na całym świecie. 

W 1985 roku Heung-A Tire Company zmieniła swoją nazwę na Woosung Tire. Przez kilka lat przedsiębiorstwo radziło sobie całkiem nieźle, powoli się rozwijając. Niestety pod sam koniec drugiego tysiąclecia przyszedł duży kryzys, który dotknął cały rynek motoryzacyjny w Korei. Miał on również duży wpływ na firmę Woosung Tire, która w 1998 roku była zmuszona ogłosić bankructwo. Koreańczycy poradzili sobie jednak z tą sytuacją, wprowadzając w 2000 roku całkowicie nową markę Nexen, która zastąpiła poprzedniczkę, nie kojarząc się jednak z upadkiem i złą kondycją. Nazwa firmy, która obowiązuje aż do dziś, pochodzi z połączenia dwóch słów, które są właściwie sloganem przedsiębiorstwa. "Next Century Tire”, czyli w skrócie NEXEN oznacza, że opony są oponami przyszłości. 

Nowe tysiąclecie. Nowa nazwa. Nowe możliwości

Początek trzeciego tysiąclecia to okres szczególnie korzystny dla nowej marki Nexen. Skupiła się ona na produkcji opon gwarantujących duży wolumen sprzedaży na rynku, czyli ogumienia wysokiej wydajności do samochodów osobowych oraz SUV-ów. Ta znakomita decyzja wpłynęła korzystnie na rozwój firmy, która w kolejnych latach gwałtownie zaczęła się rozwijać i otwierać nowe fabryki i centra testowe dla swoich produktów. Obecnie marka współpracuje z wieloma koncernami samochodowymi, zaczynając od rodzimych Hyundai, Kia i SSangYong, a kończąc na znanych na całym świecie Renault, Skoda, Dacia, Volkswagen czy wielu innych. Obecnie przedsiębiorstwo posiada wiele swoich obiektów na całym świecie, a zapotrzebowanie na opony na rynku europejskim zaspokaja ta fabryka zlokalizowana w Czechach filii Nexen Tire Europe.

Kup oponę Nexen w serwisie


Może zainteresują Cię też