Bestsellery


Opony letnie Bfgoodrich Modele opon letnich marki Bfgoodrich

BFGoodrich

Historia marki Bfgoodrich

Benjamin Franklin Goodrich, czyli historia powstania marki BFGoodrich

Marka BFGoodrich sięga swoją historią ponad 150 lat wstecz. Firma została założona w 1870 roku przez dr Benjamina Franklina Goodricha, od którego imion i nazwiska nosi nazwę aż do dziś. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność od produkcji węży gumowych, które były sprzedawane głównie jako węże strażackie. Rozwijając swoją działalność BFGoodrich produkowało coraz więcej artykułów gumowych, a od 1896 rozpoczęło sprzedaż pneumatycznych opon samochodowych, stając się pierwszą firmą ze Stanów Zjednoczonych, która produkowała tego typu opony. 

Opony z kosmicznymi ambicjami

Opony BFGoodrich przez swoją 150-letnią historię brały udział w wielu istotnych wydarzeniach historycznych oraz sportowych. Ogumienie tego producenta rozpoczęło swoją działalność w wyścigach samochodowych już w 1914 roku, kiedy zwycięski samochód Indianapolis 500 był wyposażony właśnie w opony BFGoodrich. Od tamtego czasu, opony tego producenta pojawiają się w wielu najważniejszych wydarzeniach ze świata wyścigów, takich jak Baja 1000, WRC czy Rajd Dakar. Od roku 2002 BFGoodrich jest oficjalnym sponsorem i wyłącznym partnerem oponiarskim Rajdu Dakar, zapewniającym zawodnikom dostęp do opon klasy premium przez cały okres trwania wyścigu. 

Opony BFGoodrich brały udział również w kilku wydarzeniach historycznych:

 

  • Pierwszy samochód, który przejechał Stany Zjednoczone, wyposażony był w opony BFGoodrich,
  • Samolot, który jako pierwszy wykonał udany, samodzielny lot przez Atlantyk, był wyposażony w opony tego producenta,
  • Podwozie promu kosmicznego Columbia wyposażone było w opony BFGoodrich.

 

Rozwój zakończony przejęciem

Firma BFGoodrich rozwijała się w bardzo szybkim tempie. Mimo coraz szerszej konkurencji, w postaci producentów takich jak Goodyear, Firestone, General czy Uniroyal amerykański producent pozostawał ciągle w czołówce branży, dzięki znakomicie prowadzonym badaniom i metodom w zakresie zużycia opon i testowania trwałości. Mimo to, że korporacja radziła sobie doskonale na rynku, w 1988 postanowiono sprzedać prawa do marki firmie Michelin. Nazwa BFGoodrich nie zniknęła jednak z rynku całkowicie i francuski producent nadal wydaje opony pod tą nazwą, wykorzystując wieloletnie doświadczenie firmy założonej przez Benjamina Franklina Goodricha. 

Kup oponę BFGoodrich w serwisie


Może zainteresują Cię też