Bestsellery


Historia marki Yokohama

Yokohama w przeszłości

Historia japońskiej firmy Yokohama, a właściwie, jak brzmi jej pełna nazwa, The Yokohama Rubber Company, Limited sięga 1917 roku. Wtedy to w wyniku porozumienia między Yokohama Cable Manufacturing i BF Goodrich powstała firma, która rozpoczęła produkcję opon i artykułów gumowych pod nową nazwą Yokohama. W 1921 roku producent opracował pierwszą w swojej historii oponę kordową, która była trzykrotnie wytrzymalsza niż dotychczas stosowane na japońskich drogach opony z tkaniny. W kolejnych latach firma rozwijała swoją ofertę akcesoriów gumowych, stopniowo zwiększając swoją popularność. Yokohama weszła na rynek międzynarodowy już w latach 30. W 1935 roku miało miejsce przełomowe wydarzenie w historii marki - Yokohama podpisała umowę z dwoma największymi producentami samochodów z ich kraju, Nissanem i Toyotą. Dzięki temu porozumieniu opony Yokohama stały się podstawowym wyposażeniem wyjeżdżających z fabryk koncernów pojazdów. 

W trakcie II Wojny oraz zaraz po niej przedsiębiorstwo pracowało nad produkcją opon i części do samolotów, wciąż udoskonalając swoje technologie. Dzięki temu, po opanowaniu sytuacji w kraju, firma mogła powrócić do produkcji opon samochodowych, z wykorzystaniem zdobytego doświadczenia. W kolejnych dekadach Yokohama kontynuowała rozwój i innowacje, wprowadzając nowoczesne technologie i materiały, takie jak mieszanki gumowe z dodatkiem krzemu. Pod koniec XX wieku marka rozszerzyła swoją działalność na rynkach międzynarodowych przez podpisywanie umów współpracy lub całkowitym wykupieniem wielu małych przedsiębiorstw branży oponiarskiej, zwłaszcza z rynku Stanów Zjednoczonych i Malezyjskiego. Celem takich działań było przeciwstawienie się stale wzrastającej konkurencji, takiej jak potentat w branży - Michelin.

Yokohama obecnie

Obecnie Yokohama znajduje się na siódmym miejscu na świecie wśród największych producentów technologii gumowej, zajmując przy tym drugie miejsce w Japonii. Ogumienie tego producenta jest widoczne podczas wielu wydarzeń sportowych, takich jak 24-godzinny wyścig Le Mans, serie Intercontinental Rally Challenge czy World Touring Car Championship. Produkty marki Yokohama wyróżniają się innowacyjnością i stałym dążeniem do doskonałości w technologiach oponiarskich. 

Kup oponę Yokohama w serwisie


Może zainteresują Cię też