Bestsellery


Opony zimowe Vredestein Modele opon zimowych marki Vredestein

Historia marki Vredestein

Holenderski producent opon

Vredestein to marka opon z bogatą historią, która ma swoje korzenie w Holandii. Jej początki sięgają 1908 roku, kiedy to Emile Louis Constant Schiff założył firmę o nazwie N.V. Rubberfabriek Vredestein. Początkowo firma specjalizowała się w produkcji gumowych wyrobów, takich jak buty i obcasy do butów, piłki tenisowe czy wykładziny podłogowe. W kilka lat później przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję opon rowerowych i samochodowych. Przez następne lata firma powoli rozwijała się, poszerzając ofertę sprzedawanych produktów. 

Współpraca na rzecz rozwoju

Pierwszy kryzys holenderskiego producenta nadszedł w 1934 roku, kiedy to większość fabryki w Loosduinen spłonęła. Mimo to, przedsiębiorstwo bardzo szybko się odbudowało i jeszcze w tym samym roku powstała fabryka opon rowerowych w Doetinchem. W 1952 roku miało miejsce jedno z kluczowych wydarzeń w historii marki. We współpracy z amerykańskim koncernem BF Goodrich otwarto w Enschede nową fabrykę opon samochodowych NV Nederlandsch-Amerikaansche Autobanden-fabriek Vredestein. 10 lat później Vredestein połączył się z NV Rubberfabrieken Hevea Raalte, co pozwoliło na zwiększenie tempa rozwoju firmy. 

Fuzje i przejęcia wspierające markę

Pod koniec lat 60. pod wpływem globalizacji marka Vredestein zaczęła się coraz mocniej koncentrować na oponach samochodowych, rolniczych, przemysłowych i do jednośladów. Kryzys, który wówczas panował w całej branży oponiarskiej, spowodował, że w 1971 roku firma stała się w całości własnością BF Goodrich. Pod skrzydłami amerykańskiego producenta, marka Vredestein stała się znana na całym świecie, sprzedając swoje produkty na ponad 125 różnych światowych rynkach. Kilka lat później, Holandia przejęła z powrotem 49% udziałów w marce Vredestein, a 2% poszło do fundacji Stichting tot Voortzetting van Vredestein, czyli dosłownie Fundacji Kontynuacji Vredestein. Pozostałe 49% było nadal w posiadaniu BF Goodrich już przez niedługi czas i wkrótce zostały one przejęte przez fundację za symboliczną kwotę. W latach 90. XX wieku marka Vredestein rozpoczęła współpracę z włoskim projektantem Giorgetto Giugiaro, który założył znaną na całym świecie firmę projektowo - inżynieryjną z dziedziny motoryzacji. 

W 2009 roku firma Vredestein została przejęta przez Apollo Tyres Ltd, jednego z największych producentów opon w Azji. To przejęcie umożliwiło dalszy wzrost i rozwój marki Vredestein, a także poszerzenie jej globalnej obecności. 

Kup oponę Vredestein w serwisie


Może zainteresują Cię też