Bestsellery


Opony zimowe Kormoran Modele opon zimowych marki Kormoran

Opony całoroczne Kormoran Modele opon całorocznych marki Kormoran

Historia marki Kormoran

Kormoran z Warmii

Fabryka, w której produkowane są obecnie opony Kormoran powstała jeszcze przed II Wojną Światową na terenie Olsztyna. Rozpoczęła ona swoją pracę w 1935 roku i produkowała wyroby i akcesoria gumowe. Historia tworzenia ogumienia samochodowego sięga jednak dopiero lat 60. XX wieku. Wówczas firma znana jako Stomil wypuściła na rynek pierwszą oponę pod nową marką Kormoran. W kolejnych latach, firma rozwijała swoją działalność i stopniowo zwiększała produkcję ogumienia. Kiedy na początku przedsiębiorstwo sprzedawało głównie opony do samochodów osobowych, tak pod koniec lat 80. i na początku 90. w ofercie tego producenta można było znaleźć już poza tym opony do samochodów terenowych, sportowych i użytkowych. 

Wzlot na wyższy poziom

W 1995 roku firma Stomil-Olsztyn została przejęta przez francuski koncern Michelin, który postanowił kontynuować produkcję opon pod symbolem czarnego ptaka. Dzięki inwestycjom i wykorzystaniu zaawansowanych technologii nowego właściciela, marka Kormoran nadal się rozwijała, oferując coraz lepsze produkty. Michelin wprowadził również nowoczesne metody kontroli jakości, co przyczyniło się do wzrostu popularności marki jako producenta niezawodnych opon o wysokiej jakości. 

Współczesny Kormoran

Wraz z upływem kolejnych lat, marka Kormoran pod skrzydłami Michelin kontynuowała ekspansję na światowych rynkach. Dzięki wysokiej jakości oponom w konkurencyjnych cenach zdobyła szerokie grono klientów poszukujących doskonałego kompromisu między jakością a ceną. Opony tego producenta są chwalone za trwałość, przyczepność i komfort jazdy co przyczynia się utrzymania silnej pozycji na rynku opon.

Kup oponę Kormoran w serwisie