Kupuj - Pomagaj
Twój koszyk Darmowa dostawa od 1 szt
  • a
  • d
  • 72 dB
  • A
  • D
  • B (72 dB)

Michelin PILOT SPORT 4

Typ opony:
pojazd runflat
Sezon:
Opona letnie Opony letnie
Rozmiar:
225/40 R18
Bieżnik:
PILOT SPORT 4
Indeks nośności:
92 (do 630 kg na oponę)
Indeks prędkości:
Y (do 300 km/h)
Rok produkcji:

Nie starsze niż 18 miesięcy
Okres gwarancji:
5 lat
Kod towaru:
711191
Rant ochronny:
Tak
Wzmocnienie:
XL
Informacje:
ZR
EPREL:

za komplet 4 sztuk

Koszty dostawy
0 zł od sztuki
Towar z oficjalnej
dystrybucji
Pełna gwarancja
producenta

Opis produktu

Prezentowana oferta sklepu internetowego opony.strefakierowcy.pl dotyczy opony marki Michelin. Jest to bieżnik PILOT SPORT 4. Rozmiar tej opony to 225/40 R18. Maksymalna dopuszczalna prędkość użytkowania tej opony wynikająca z indeksu SI wynosi: Y (do 300 km/h). Indeks nośności wynosi 92 co oznacza, że znosi obciążenie do 630 kg na oponę. Kod opony to 711191, a kod EAN 3528707111913 - warto zapisać te wartości, aby w razie konieczności dokonania w przyszłości zakupu jednej sztuki opony móc precyzyjnie dobrać ten sam produkt. Opona posiada rant ochronny. Klasa efektywności paliwowej, która przekłada się zużycie paliwa wynosi D. Przyczepność na mokrej nawierzchni określona została za pomocą europejskich norm na wartość A. Oczywiście w obu przypadkach A oznacza wynik optymalny. Jeśli chodzi o hałas zewnętrzny to opona generuje go 72 dB. Numer opony w bazie EPREL 411771. Dodatkowe oznaczenia występujące tej oponie to: XL, RANT OCHRONNY, ZR.

Informacje dotyczące zastosowania opon Michelin PILOT SPORT 4 225/40 R18 92 Y

Ten model opon Michelin przewidziany jest przede wszystkim do samochodów osobowych i SUV. Ta opona jest oponą letnią. Długość gwarancji wynosi 5 lat. Oferowane w naszym sklepie internetowym opony Michelin PILOT SPORT 4 225/40 R18 92 Y możemy wysłać do Ciebie w 3-4 dni. Dostawa firmą kurierską jest darmowa.

Opona letnia Michelin 225/40 R18 do samochodów runflat

Jeśli poszukujesz opon letnich firmy Michelin, a rozmiar, który jest Ci potrzebny to 225/40 R18 z indeksami nośności 92 oraz prędkości Y to model PILOT SPORT 4 powinien zwrócić Twoją uwagę. Będzie to odpowiednia opona do zastosowania na suchym i mokrym asfalcie. Oferta opon samochodowych do użytku latem nie ogranicza się tylko do modelu PILOT SPORT 4 - skorzystaj z wyszukiwarki w naszym sklepie internetowym, aby wyświetlić wszystkie ceny i dostępność innych produktów.

Michelin Pilot Sport 4 - natychmiastowa reakcja na drodze

Opony Michelin Pilot Sport 4 to nowa generacja opon do samochodów osobowych, która zapewnia przyjemność sterowania i bezpieczeństwo na drodze, dzięki specjalnemu systemowi “Dynamic response”. Pod nazwą tej technologii kryje się aramidowo-nylonowe opasanie, które zapewnia doskonałe przeniesienie ruchów kierownicą na drogę. Bieżnik w specjalnym ultrareakcyjnym wzorze ma za zadanie dostosować się idealnie do nawierzchni, optymalizując powierzchnię styku z drogą. Opracowana na podstawie długiego doświadczenia prosto ze sportów motorowych i we współpracy ze znanymi konstruktorami opona Pilot Sport 4 to pewność i trwałość na długi czas.

”Opony

Pewność siebie na oponach letnich Pilot Sport 4

Lato to nie tylko słońce ale również te gorsze dni. W czasie letnich deszczów i burz nawierzchnia drogi staje się bardzo śliska za sprawą wszechobecnych pyłów i kurzu. W takich warunkach odpowiednie ogumienie to rzecz szczególnie istotna. Opony Pilot Sport 4 to gwarancja doskonałej przyczepności w warunkach mokrej nawierzchni. Dzięki wykorzystaniu elastometrów funkcjonalnych i krzemionki przy produkcji mieszanki gumowej opony Michelin zapewniają przyczepność i skracają drogę hamowania. Kanały wzdłużne w tej oponie są szerokie i głębokie, dzięki czemu optymalnie odprowadzają wodę na zewnątrz.

”Pewność

Dla wymagających kierowców

Opony Pilot Sport 4 to model doskonały dla kierowców, którzy kochają jazdę szybką i dynamiczną. Przeznaczone są do użytku w samochodów osobowych. Dzięki swojej konstrukcji sprawdzają się na różnych typach nawierzchni, gwarantując bezpieczeństwo i komfort podróży. Co równie ważne, opony z tej serii to także produkt niebywale trwały i odporny na uszkodzenia. Dzięki specjalnym wzmocnieniom, opony wytrzymają długi czas nie tracąc swoich pozytywnych właściwości jezdnych. Seria Pilot Sport 4 to produkt stworzony z myślą o kierowcach poszukujących ogumienia o świetnych parametrach a przy tym niezawodnego. Wybierz opony letnie z tej serii i ciesz się bezpieczną jazdą przez długi czas.

”Opony

Znajdź w sklepie Opony.strefakierowcy.pl idealny dla siebie produkt z linii Pilot Sport 4

Warunki gwarancji

PRZEDMIOT GWARANCJI I GWARANT
1. Przedmiotem gwarancji udzielanej zgodnie z postanowieniami niniejszej karty gwarancyjnej sa opony marki Michelin przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych i terenowych zwane dalej Wyrobami.
2. Gwarantem w rozumieniu niniejszej karty gwarancyjnej jest Michelin Polska S.A. z siedziba w Olsztynie, ul. Leonharda 9, 10-454 Olsztyn.
3. Niniejsza gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umowa.
OKRES GWARANCJI
1. Gwarancja obejmuje użytkowanie Wyrobu przez okres do 5 lat od daty zakupu lub do 10 lat od daty produkcji (co nastąpi wcześniej).
WARUNKI ROZPATRZENIA GWARANCJI
1. Warunkami rozpatrzenia gwarancji są:
a) wypełnienie zgłoszenia reklamacyjnego na formularzu opracowanym przez Gwaranta,
b) złożenie reklamacji na piśmie wraz ze zgłoszeniem reklamacyjnym,
c) dostarczenie reklamowanego Wyrobu,
d) przedłożenie Karty Gwarancyjnej,
e) przedłożenie dowodu zakupu Wyrobu,
f) na żądanie przyjmującego reklamacje lub Gwaranta - udostępnienie pojazdu do oceny stanu
technicznego przez Gwaranta.
Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.
2. Wszelkie reklamacje mogą być składane w punkcie sprzedaży, w którym wystawiono kartę gwarancyjna
lub w punkcie sprzedaży ogumienia wskazanym przez Gwaranta.
3. Reklamacje rozpatrywane sa w terminie 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji w sposób
określony w punktach 1 i 2.
4. Od decyzji Gwaranta rozstrzygającej o uznaniu bądź nie uznaniu reklamacji, nie służy odwołanie
do Gwaranta.
5. Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasowa niesprawność pojazdu, niewygodę oraz związane ze złożeniem reklamacji niedogodności lub koszty.
6. W przypadku uznania reklamacji dokonuje się wymiany Wyrobu na fabrycznie nowy. Jeżeli Gwarant nie ma możliwości wymiany Wyrobu na taki sam fabrycznie nowy wskutek zakończenia produkcji Wyrobu, Klient ma prawo do otrzymania zwrotu ceny zakupu Wyrobu.
7. Złożenie reklamacji w sposób określony
SYTUACJE NIE OBJĘTE GWARANCJA
1. Niniejsza gwarancja nie są objęte jakiekolwiek Wyroby naprawiane, bez względu na sposób i zakres naprawy oraz na osobę, która naprawiała Wyrób.
2. Niniejsza gwarancja nie są równie objęte wyroby uszkodzone wskutek, miedzy innymi:
a) nieprzestrzegania wymogów eksploatacyjnych dotyczących Wyrobów, określonych przez Gwaranta,
b) nieprawidłowego montażu lub demontażu, np. bez użycia pasty monterskiej,
c) nieprawidłowej eksploatacji Wyrobu,
d) eksploatacji niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamontowania Wyrobu na niewłaściwej albo
uszkodzonej obręczy,
e) złego stanu technicznego pojazdu, w tym nieprawidłowej geometrii zawieszenia, wadliwej zbieżności kół, wadliwych, uszkodzonych lub zużytych amortyzatorów, hamulców, sprężyn albo innych elementów zawieszenia,
f) uszkodzeń mechanicznych: przeciec, przebić, w tym w szczególności spowodowanych uderzeniem bieżnikiem, barkiem lub bokiem opony w przeszkodę,
g) przecinania Wyrobu i eksploatacji z niewłaściwym ciśnieniem (za wysokim lub zbyt niskim),
h) nieprawidłowego przechowywania Wyrobu, w tym nie zabezpieczenia go przed działaniem ognia, substancji żrących, ropopochodnych, ozonu oraz działaniem temperatur powodujących degradacje gumy,
i) nieprawidłowego transportu Wyrobu przez Klienta,
j) nieprawidłowej techniki jazdy, a w szczególności gwałtownego hamowania, przyspieszania i jazdy z zablokowanymi kołami,
k) wypadku drogowego,
l) umyślnego działania powodującego uszkodzenie Wyrobu,
m) użycia Wyrobu w zawodach sportowych lub do współzawodnictwa mającego cechy współzawodnictwa sportowego, w tym w szczególności amatorskich lub zawodowych wyścigów.
WYMOGI EKSPLOATACYJNE OPON NA POJEŹDZIE
1. W celu prawidłowej eksploatacji Wyrobów użytkownik zobowiązany jest przestrzegać wszystkich poniższych zasad:
a) montować na pojeździe opony dokładnie tego rozmiaru, nośności i maksymalnej prędkości jakie są określone w wymaganiach technicznych dla danego pojazdu,
b) montować na osi pojazdu opony jednego typu (rozmiar, indeks nośności, symbol prędkości,
konstrukcja, rzeźba bieżnika),
c) dla pojazdów z napędem na cztery koła montować wszystkie opony jednego typu (rozmiar, indeks nośności, symbol prędkości, konstrukcja, rzeźba bieżnika),
d) opony po zamontowaniu na obręcz wyważyć dynamicznie,
e) ciśnienie w ogumieniu mierzyć nie wcześniej ni po upływie dwóch godzin od zatrzymania pojazdu,
f) eksploatować oponę, stosując zalecane przez producenta pojazdu ciśnienie wewnętrzne w oponie
w odniesieniu do obciążenia eksploatacyjnego pojazdu, (informacje te są dostępne w punktach
sprzedaży opon, katalogu producenta oraz u Przedstawicieli Techniczno-Handlowych Grupy Michelin),
g) eksploatować Wyroby, stosując odpowiednie do rozmiaru Wyrobu rozmiary obręczy,
h) montować i demontować Wyroby wyłącznie w autoryzowanych serwisach obsługi,
i) eksploatować Wyroby z zachowaniem nominalnego obciążenia i ciśnienia eksploatacyjnego i zasad szczególnej staranności,
j) przy wyborze i zakupie Wyrobu zasięgnąć u sprzedawcy informacji o Wyrobie i sposobie jego
eksploatacji

Etykieta UE WE 1222/2009

Opory toczenia - wpływ na zużycie paliwa

Klasy A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają wpływ zastosowanych opon na emisję dwutlenku węgla oraz ilość zużywanego paliwa. Opona o klasę wyższa oznacza niższe zużycie paliwa o ok. 0,10 - 0,15 litra na 100 km (dla samochodu o średnim spalaniu 6,6 l/100km).


Przyczepność na mokrej nawierzchni - droga hamowania

Klasy od A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają długość hamowania pojazdu jadącego na mokrej nawierzchni z prędkością 80 km/h. Opona o jedną klasę wyższa to skrócenie długości hamowania o ok. 3-6 metrów. Najlepsza klasa opony (A) oznacza krótszą drogę hamowania o ponad 18 metrów w stosunku do najgorszej (F).


Hałas zewnętrzny toczenia opon

Przedstawiony w formie liczbowej oraz w formie znaku graficznego. Liczba oznacza hałas generowany na zewnątrz opony wyrażony w decybelach. Znak graficzny występuje w skali od 1-3 czarnych pasków, które obrazowo przedstawiają głośność opony. Jeden pasek oznacza oponę cichą w swojej kategorii, trzy paski - głośną w swojej kategorii.


Więcej o etykiecie oponiarskiej przeczytasz w rozporządzeniu Wspólnoty Europejskiej WE 1222/2009 (PDF).

Etykieta UE WE 2020/740

Hałas zewnętrzny

Od A (najcichszy) do C (najmniej cichy)
Poziom hałasu na zewnątrz jest mierzony w decybelach (dB) i porównywany z europejskimi limitami wprowadzonymi w 2016 roku dla hałasu zewnętrznego opon


Klasa A

3dB poniżej limitu europejskiego


Klasa B

Zgodny ze starymi europejskimi limitami


Klasa C

Zgodny ze starymi europejskimi limitami

Uwaga

Hałas zewnętrzny nie jest powiązany z hałasem wewnątrz pojazdu.


Przyczepność na lodzie

Symbol lodowego stalagmitu wskazuje, że opona spełnia minimalne wartości indeksu przyczepności na lodzie, odpowiednie dla wiarygodnych, dokładnych i powtarzalnych metod testowych.


Przyczepność na śniegu

Oznaczenie 3PMSF wskazuje, że opona może działać w trudnych warunkach śniegowych, zgodnie z minimalnymi wartościami indeksu przyczepności na śniegu, określonymi w regulacji UNCE 117.

Efektywność paliwowa

Klasy od A (najbardziej wydajna) do E (najmniej wydajna).

Opór toczenia to jeden z czynników mających wpływ na zużycie paliwa przez oponę. Im niższy opór toczenia, tym mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Różnica w zużyciu paliwa pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet do 6,5%.

1) Dla przeciętnego samochodu osobowego to około 0,55 l na 100 km.

Średnio o ponad 0,55 l/100 km większe jest zużycie paliwa przy klasie E w stosunku do opony klasy A

1) Wydajność mierzona zgodnie z metodami badań określonymi w rozporządzeniu (UE) 2020/740. Opracowana przez Komisję Europejską Ocena Skutków SEC (2008) 2860.

Uwaga:

Wpływ na oszczędność paliwa ma odpowiednia konserwacja opon. Dokładne wartości zależą od typu pojazdu, warunków drogowych i stylu jazdy. Ekologiczna jazda może znacznie zmniejszyć zużycie paliwa.


Przyczepność na mokrej nawierzchni

Klasy od A (najlepsza) do E (najgorsza)

Reakcja na hamowanie ma fundamentalne znaczenie dla wydajności opon i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa opon przez cały rok, zwłaszcza zimą. Różnica w drodze hamowania pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet 30%.

2) Dla samochodu osobowego jadącego z prędkością 80 km/h może to oznaczać do 18 m dłuższe hamowanie na mokrej nawierzchni

Odległość hamowania

Do 18 m dłuższe hamowanie (przy 80 km/h)

Droga hamowania opon 2) Przy pomiarze zgodnie z metodą badania określoną w rozporządzeniu (UE) 2020/740

Uwaga:

Wpływ na jazdę na mokrej i suchej nawierzchni może mieć również kilka innych czynników. Odległości mogą się różnić w zależności od opon i warunków drogowych.

Opinie

Widoczne na stronie sklepu opinie o towarach pochodzą od klientów, którzy dokonali zakupu w naszym sklepie internetowym. Zostały pozyskane poprzez formularz wysłany pocztą elektroniczną z prośbą o ocenę produktu zakupionego produktu. Formularze rozsyłamy po 6 miesiącach od złożenia zamówienia. Sklep nie zbiera i nie publikuje opinii niepotwierdzonych zakupem. Sklep zastrzega sobie prawo do ukrywania opinii wyrażonych w niekulturalny sposób, nie odnoszących się do danego produktu oraz ewidentnie sprzecznych z prawdą.

Ocena łączna

4,0/5


Opłacalność

Trwałość

Właściwości jezdne


90% osób poleca oponę

Najwyżej ocenianym parametrem jest: sucha nawierzchnia. Najpopularniejsze zastosowanie opony: miasto i poza miastem.

piotr

polecam
zdecydowanie polecam


Ocena ogólna: 4,2/5,0

Blazej


Super stabilna na autostradzie. Wziolem z wyższym indeksem nosnosci i może dlatego jest trochę twardsza niż poprzednie ale to też charakterystyczne dla opon sportowych. Polecam


Ocena ogólna: 4,0/5,0

opinia anonimowa

Fantastyczna opona do jazdy codziennej w różnych warunkach pogodowych


Ocena ogólna: 4,8/5,0

Grzegorz

bardzo dobre opony dla wymagających kierowców :)


Ocena ogólna: 3,7/5,0

Suchy

Generalnie znam kilka lepszych opon
Jeśli chodzi o to jak inni użytkownicy oceniają tą oponę to spodziewałem się czegoś więcej. Nadal uważam że ta opona jest dobra i w tej cenie naprawdę warto ją rozważać. W porównaniu do Toyo lepi trochę gorzej ale starcza na dłużej. Zdecydowanie dłużej. Jeśli chodzi o porównanie do Pirelli PZero Nero... na mokrym bez porównania a i na suchym asfalcie po dogrzaniu PZero ją zjada ale nie dyslfalifikuje. Kupiłbym raz jeszcze z całą pewnością.


Ocena ogólna: 4,0/5,0

M. M.


Nie polecam. Odradzam. Jeden zakup a wiele tygodni nękania mailami chociaż nie wyrażam zgody na to. Dziękuję że mam zajęcie śmieciarza od oczyszczania poczty dzięki Wam.


Ocena ogólna: 1,8/5,0