Kupuj - Pomagaj
Twój koszyk Darmowa dostawa od 1 szt
 • b
 • d
 • 73 dB
 • B
 • D
 • B (73 dB)

Bridgestone BLIZZAK LM32C

Typ opony:
pojazd dostawczy
Sezon:
Opona zimowe Opony zimowe
Rozmiar:
195/60 R16
Bieżnik:
BLIZZAK LM32C
Indeks nośności:
99 (do 775 kg na oponę)
Indeks prędkości:
T (do 190 km/h)
Rok produkcji:

Nie starsze niż 18 miesięcy
Okres gwarancji:
5 lat
Kod towaru:
5013
Wzmocnienie:
C
EPREL:

za komplet 4 sztuk

Kup z dostawą 24-48h

Dostawa od 0 zł

Ostatnie 6 szt.

Nie starsze niż 18 miesięcy

594,00 zł / szt
Ilość:
Koszty dostawy
0 zł od sztuki
Towar z oficjalnej
dystrybucji
Pełna gwarancja
producenta

Opis produktu

Bridgestone rozszerzył swoją ofertę opon zimowych wprowadzając na rynek oponę Blizzak LM-32C do małych samochodów dostawczych i samochodów dostawczych zbudowanych na bazie samochodów osobowych o masie do 3,5 tony. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, modelem LM-18C nowa opona Blizzak LM32C zapewnia lepszą przyczepność na śniegu, lepsze parametry hamowania na mokrej nawierzchni oraz przebiegi wyższe o ponad 10%.

"Opona LM-32C stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby dotyczące rozmiarów, a także będzie pasować do nowych modeli pojazdów" powiedział José Enrique Gonzalez, Dyrektor ds. Marketingu i Wsparcia Sprzedaży w Bridgestone Europe.

Wysokie przebiegi i trwałość

Bridgestone uzyskał poprawę przebiegów i wytrzymałości dzięki opracowaniu nowej mieszanki i zastosowaniu kierunkowego wzoru bieżnika oraz nowych, lżejszych materiałów konstrukcyjnych.

Nowa mieszanka bieżnika z dużą zawartością krzemionki poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni, zmniejsza opory toczenia i wydłuża żywotność opon. Przeprowadzone przez Bridgestone próby przebiegu* pokazują, że opony Blizzak LM-32C umożliwiają uzyskanie o 10% większych dystansów niż poprzedni model LM-18C, a także zmniejszone o 21% zużycie opon na osi napędowej. Konstrukcja opony LM-32C obejmuje nowy, lekki i wysoko wytrzymałe opasanie oraz zoptymalizowany kształt karkasu, który zapewnia dużą wytrzymałość w zastosowaniach transportowych.

Poprawiona przyczepność na śniegu i mokrej nawierzchni oraz stabilne prowadzenie

Kierunkowy wzór bieżnika jest oparty na wzorze stosowanym w oponie do samochodów osobowych Blizzak LM-32 i został zaprojektowany z myślą on najwyższych osiągach na śniegu i mokrej nawierzchni, nie rezygnując jednocześnie z dobrego prowadzenia na suchej nawierzchni. Zaawansowana technologia umieszczania lameli stosowana przez Bridgestone do wszystkich klocków bieżnika oraz zastosowanie różnych kątów poszczególnych elementów ma na celu maksymalizację ilości krawędzi zapewniając lepszą przyczepność na ubitym śniegu.

Poprzeczne rowki o dużej objętości generują duże siły ścinające, co skutkuje dobrą przyczepnością na świeżym miękkim śniegu. W połączeniu z głębokimi wzdłużnymi rowkami zapewniają one również szybkie odprowadzanie błota i wody co zapewnia dużą odporność na aquaplaning. Elementy poprzeczne i technologia 3D rozmieszczania lamelek w okolicy barku opony pomagają zwiększyć jej sztywność i zapewnić pewne stabilne prowadzenie także pod dużym obciążeniem.

Próby przeprowadzone na zimowym poligonie testowym Bridgestone w Szwecji (opona w rozmiarze 175/65R14C zamontowana na Citroenie Berlingo) pokazały znaczącą poprawę w przyczepności i hamowaniu na śniegu oraz hamowaniu na mokrej nawierzchni.

Warunki gwarancji

Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o. zapewnia wysoką jakość opon, dętek i ochraniaczy oraz udziela gwarancji według następujących zasad:

1. Gwarancja obejmuje tylko wady i uszkodzenia, które mogą być przypisane producentowi. Inne uszkodzenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub uszkodzeniami mechanicznymi nie będą rozpatrywane pozytywnie.
2. Ostateczna decyzja uznania reklamacji będzie podjęta przez reprezentanta Bridgestone Sales Polska lub osobę upoważnioną przez Bridgestone Sales Polska.
3. Okres gwarancji dla wszystkich produktów wynosi 5 lat od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 5 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.
4. W przypadku przerwania produkcji reklamowanego produktu, do rozliczeń będzie używany podobny produkt.
5. Zgłoszenia reklamacji można dokonać w każdym autoryzowanym punkcie dilerskim danej marki opon.
6. Reklamacja lub częściowa rekompensata nie obejmuje jakichkolwiek przypadków opisanych poniżej:

 • zniszczenie opon spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub przechowywaniem;
 • opony zużyte poniżej minimalnej głębokości bieżnika (opony, których wskaźniki zużycia zostały odkryte);
 • opony, które naprawiano, bieżnikowano, nacinano lub które są ponownie reklamowane, opony z niewłaściwie wypełnioną Kartą opony;
 • zniszczenia wynikające ze złej geometrii ustawienia kół, niewyważenia kół, wadliwych hamulców lub amortyzatorów, niewłaściwego ciśnienia, nadmiernego obciążenia opon, działania chemikaliów lub oleju, ognia, używania łańcuchów, wypadku lub kolizji, użycia opon w rajdach lub innych zawodach, używania niewłaściwych opon w terenie, jazdy na oponie bez powietrza, celowego uszkodzenia;
 • zniszczenia wynikające z uszkodzeń nawierzchni drogi;
 • uszkodzenia wynikające z użycia niewłaściwych lub uszkodzonych felg.

7. Rekompensata będzie przeprowadzana według następujących zasad:

 • w przypadku uznania reklamacji opony kupionej nie wcześniej niż przed rokiem - rekompensata będzie polegała na wymianie reklamowanej opony na nową. W przypadku, gdy reklamacja dotyczy opony zakupionej wcześniej niż rok temu, ale nie później niż 5 lata od daty sprzedaży, rekompensata będzie dokonana w formie pieniężnej, częściowo według zużycia bieżnika, tzw. Metody PGB.

8. Reklamujący zobowiązany jest dostarczyć opony, dętki lub ochraniacze do punktu serwisowego Bridgestone Sales Polska w celu rozpatrzenia reklamacji.
9. Opony, dętki lub ochraniacze firmy Bridgestone Sales Polska powinny spełniać następujące warunki:

 • wszystkie opony, dętki lub ochraniacze firmy Bridgestone Sales Polska powinny być odpowiednio dobrane do warunków pracy;
 • wszystkie opony, dętki lub ochraniacze firmy Bridgestone Sales Polska powinny być montowane przy użyciu przeznaczonych do tego narzędzi i według odpowiednich schematów;
 • standardy techniczne, tj. ciśnienie, obciążenie, prędkość oraz inne warunki powinny być zachowane;
 • w kwestii oznaczenia opon i działania serwisu Klient może konsultować się ze sprzedawcą lub pracownikiem Bridgestone Sales Polska.

10. Wszystkie przypadki nieomówione w tym regulaminie gwarancji będą rozpatrywane zgodnie z polskim prawem.

Etykieta UE WE 1222/2009

Opory toczenia - wpływ na zużycie paliwa

Klasy A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają wpływ zastosowanych opon na emisję dwutlenku węgla oraz ilość zużywanego paliwa. Opona o klasę wyższa oznacza niższe zużycie paliwa o ok. 0,10 - 0,15 litra na 100 km (dla samochodu o średnim spalaniu 6,6 l/100km).


Przyczepność na mokrej nawierzchni - droga hamowania

Klasy od A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają długość hamowania pojazdu jadącego na mokrej nawierzchni z prędkością 80 km/h. Opona o jedną klasę wyższa to skrócenie długości hamowania o ok. 3-6 metrów. Najlepsza klasa opony (A) oznacza krótszą drogę hamowania o ponad 18 metrów w stosunku do najgorszej (F).


Hałas zewnętrzny toczenia opon

Przedstawiony w formie liczbowej oraz w formie znaku graficznego. Liczba oznacza hałas generowany na zewnątrz opony wyrażony w decybelach. Znak graficzny występuje w skali od 1-3 czarnych pasków, które obrazowo przedstawiają głośność opony. Jeden pasek oznacza oponę cichą w swojej kategorii, trzy paski - głośną w swojej kategorii.


Więcej o etykiecie oponiarskiej przeczytasz w rozporządzeniu Wspólnoty Europejskiej WE 1222/2009 (PDF).

Etykieta UE WE 2020/740

Hałas zewnętrzny

Od A (najcichszy) do C (najmniej cichy)
Poziom hałasu na zewnątrz jest mierzony w decybelach (dB) i porównywany z europejskimi limitami wprowadzonymi w 2016 roku dla hałasu zewnętrznego opon


Klasa A

3dB poniżej limitu europejskiego


Klasa B

Zgodny ze starymi europejskimi limitami


Klasa C

Zgodny ze starymi europejskimi limitami

Uwaga

Hałas zewnętrzny nie jest powiązany z hałasem wewnątrz pojazdu.


Przyczepność na lodzie

Symbol lodowego stalagmitu wskazuje, że opona spełnia minimalne wartości indeksu przyczepności na lodzie, odpowiednie dla wiarygodnych, dokładnych i powtarzalnych metod testowych.


Przyczepność na śniegu

Oznaczenie 3PMSF wskazuje, że opona może działać w trudnych warunkach śniegowych, zgodnie z minimalnymi wartościami indeksu przyczepności na śniegu, określonymi w regulacji UNCE 117.

Efektywność paliwowa

Klasy od A (najbardziej wydajna) do E (najmniej wydajna).

Opór toczenia to jeden z czynników mających wpływ na zużycie paliwa przez oponę. Im niższy opór toczenia, tym mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Różnica w zużyciu paliwa pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet do 6,5%.

1) Dla przeciętnego samochodu osobowego to około 0,55 l na 100 km.

Średnio o ponad 0,55 l/100 km większe jest zużycie paliwa przy klasie E w stosunku do opony klasy A

1) Wydajność mierzona zgodnie z metodami badań określonymi w rozporządzeniu (UE) 2020/740. Opracowana przez Komisję Europejską Ocena Skutków SEC (2008) 2860.

Uwaga:

Wpływ na oszczędność paliwa ma odpowiednia konserwacja opon. Dokładne wartości zależą od typu pojazdu, warunków drogowych i stylu jazdy. Ekologiczna jazda może znacznie zmniejszyć zużycie paliwa.


Przyczepność na mokrej nawierzchni

Klasy od A (najlepsza) do E (najgorsza)

Reakcja na hamowanie ma fundamentalne znaczenie dla wydajności opon i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa opon przez cały rok, zwłaszcza zimą. Różnica w drodze hamowania pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet 30%.

2) Dla samochodu osobowego jadącego z prędkością 80 km/h może to oznaczać do 18 m dłuższe hamowanie na mokrej nawierzchni

Odległość hamowania

Do 18 m dłuższe hamowanie (przy 80 km/h)

Droga hamowania opon 2) Przy pomiarze zgodnie z metodą badania określoną w rozporządzeniu (UE) 2020/740

Uwaga:

Wpływ na jazdę na mokrej i suchej nawierzchni może mieć również kilka innych czynników. Odległości mogą się różnić w zależności od opon i warunków drogowych.

Opinie

Brak opinii na temat produktu.

Podobne produkty


KLASA PREMIUM
 • 195/60 R16
 • c
 • d
 • 73
539,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 195/60 R16
 • C
 • D
 • B   (72 dB)
557,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 195/60 R16
 • DOT2022
 • B
 • D
 • B   (73 dB)
561,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 195/60 R16
 • DOT2021
 • B
 • D
 • B   (73 dB)
605,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 195/60 R16
 • C
 • D
 • B   (73 dB)
627,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 195/60 R16
 • B
 • D
 • B   (73 dB)
653,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 195/60 R16
 • B
 • D
 • B   (73 dB)
653,00zł/szt