• a
 • c
 • 70 dB
 • A
 • C
 • B (70 dB)

Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF2

Typ opony:
pojazd osobowy
Sezon:
Opona caloroczne Opony całoroczne
Rozmiar:
225/50 R18
Bieżnik:
CINTURATO ALL SEASON SF2
Indeks nośności:
99 (do 775 kg na oponę)
Indeks prędkości:
W (do 270 km/h)
Rok produkcji:
nie starsze niż 12 miesięcy
Okres gwarancji:
7 lat
Kod towaru:
4239500
Rant ochronny:
Tak
Wzmocnienie:
XL
Informacje:
3PMSF - HOMOLOGACJA ZIMOWA
EPREL:

za komplet 4 sztuk

Kup z dostawą 2-3 dni

Dostawa od 0 zł

Ostatnie 8 szt.
nie starsze niż 12 miesięcy

700,00 zł / szt
Ilość:
Koszty dostawy
0 zł od sztuki
Towar z oficjalnej
dystrybucji
Pełna gwarancja
producenta

Dostępne warianty tej opony

 • nie starsze niż 12 miesięcy
 • Wysyłka 2-3 dni
 • Ostatnie 8 szt. w tej cenie
 • DOT2023
 • Wysyłka 24-48h
 • Ostatnie 4 szt. w tej cenie

Opona Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF2 225/50 R18 99 W - informacja o produkcie

Prezentowana oferta sklepu internetowego opony.strefakierowcy.pl dotyczy opony marki Pirelli. Jest to bieżnik CINTURATO ALL SEASON SF2. Rozmiar tej opony to 225/50 R18. Maksymalna dopuszczalna prędkość użytkowania tej opony wynikająca z indeksu SI wynosi: W (do 270 km/h). Indeks nośności wynosi 99 co oznacza, że znosi obciążenie do 775 kg na oponę. Kod opony to 4239500, a kod EAN 8019227423952 - warto zapisać te wartości, aby w razie konieczności dokonania w przyszłości zakupu jednej sztuki opony móc precyzyjnie dobrać ten sam produkt. Opona posiada rant ochronny. Klasa efektywności paliwowej, która przekłada się zużycie paliwa wynosi C. Przyczepność na mokrej nawierzchni określona została za pomocą europejskich norm na wartość A. Oczywiście w obu przypadkach A oznacza wynik optymalny. Jeśli chodzi o hałas zewnętrzny to opona generuje go 70 dB. Numer opony w bazie EPREL 1293713. Dodatkowe oznaczenia występujące na tej oponie to: XL, RANT OCHRONNY, 3PMSF - HOMOLOGACJA ZIMOWA.

Informacje dotyczące zastosowania opon Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF2 225/50 R18 99 W

Ten model opon Pirelli przewidziany jest przede wszystkim do samochodów osobowych. Ta opona jest oponą całoroczną. Długość gwarancji wynosi 7 lat. Jako kierowca pamiętaj, że opony całoroczne są kompromisem - nie gwarantują tak wysokiej skuteczności latem i zimą jak ich "sezonowe odpowiedniki", jednak oczywiście w warunkach umiarkowanych zim z jakimi często mamy do czynienia są coraz ciekawszą alternatywą. Oferowane w naszym sklepie internetowym opony Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF2 225/50 R18 99 W możemy wysłać do Ciebie w 24-48h. Dostawa firmą kurierską jest darmowa.

Opona całoroczna Pirelli 225/50 R18 do samochodów osobowych

Jeśli poszukujesz opon całorocznych firmy Pirelli, a rozmiar, który jest Ci potrzebny to 225/50 R18 z indeksami nośności 99 oraz prędkości W to model CINTURATO ALL SEASON SF2 powinien zwrócić Twoją uwagę. Będzie to odpowiednia opona do zastosowania na błocie pośniegowym, mokrym i suchym asfalcie. Oferta opon samochodowych do użytku cały rok nie ogranicza się tylko do modelu CINTURATO ALL SEASON SF2 - skorzystaj z wyszukiwarki w naszym sklepie internetowym, aby wyświetlić wszystkie ceny i dostępność innych produktów.

Po więcej informacji na temat opon Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF2, kliknij tutaj.

Warunki gwarancji

Pirelli Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej zwana Pirelli) gwarantuje, że wszystkie markowe produkty Grupy Pirelli, nabyte bądź to bezpośrednio bądź poprzez autoryzowanego Dealera Pirelli, które są zamontowane w samochodach osobowych, furgonetkach, lekkich ciężarówkach, samochodach ciężarowych i motocyklach są dostarczane bez wad produkcyjnych lub materiałowych, które powodowałyby, iż produkty te nie nadawałyby się do normalnego użytku i będą mogły być przyjęte do badania przez autoryzowany personel techniczny Pirelli w okresie 7 lat (84 miesięcy) od daty produkcji, umieszczonej w oznakowaniu wg DOT. Gwarancja znajdzie zastosowanie pod warunkiem, że Pirelli otrzyma wniosek o zbadanie opony / formularz reklamacyjny, wypełniony we wszystkich rubrykach, oraz udostępni produkt na potrzeby badania wykonywanego przez autoryzowany personel techniczny.

KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNĄ TREŚCIĄ KARTY GWARANCYJNEJ

WYŁĄCZENIA SPOD GWARANCJI

1. Opony przemontowane z pojazdu, na którym zostały oryginalnie zainstalowane.

2. Opony, które były bieżnikowane, których bieżnik był pogłębiany lub naprawiane przez osobę trzecią.

3. Opony, które zostały zmodyfikowane poprzez dodanie lub usunięcie materiału lub zmodyfikowane w celu zmiany ich wyglądu.

4. Opony, w które wprowadzono płyn do wyważania lub uszczelniający albo opony, w których do napompowania posłużyła inna substancja niż powietrze lub azot.

5. Opony używane w wyścigach samochodowych lub innych samochodowych imprezach sportowych.

6. Opony, które stały się niezdatne do użytku na skutek użytkowania w sposób sprzeczny z instrukcją lub zaleceniami producenta opon lub obręczy, włączając w to niewłaściwy indeks prędkości, indeks nośności, przeładowanie, niewłaściwy rozmiar i niewłaściwe zastosowanie.

7. Anomalie w prowadzeniu pojazdu lub wibracje pojazdu, w sytuacji gdy pojazd nie może być udostępniony na żądanie Pirelli do dalszych badań.

8. Opony, które stały się niezdatne do użytku na skutek mechanicznych nieprawidłowości w pojeździe takich jak niesprawność elementów podwozia (w tym nieprawidłowe parametry regulacyjne/wymiarowe), niepełna sprawność układu hamulcowego, nieprawidłowo działające amortyzatory, felgi niezgodne ze specyfikacją producenta pojazdu/opon.

9. Opony, które osiągnęły minimalną dopuszczalną prawem głębokość bieżnika.

10. Opony uszkodzone przez ogień, czynniki klimatyczne, korozję, akty wandalizmu, wypadki, łańcuchy śnieżne, kradzież, jazdę ze zbyt niskim lub zbyt wysokim ciśnieniem powietrza, uszkodzenia powstałe podczas serwisowania.

11. Opony zniekształcone na skutek niewłaściwego transportu lub przechowywania.

12. Opony, które stały się niezdatne do użytku na skutek uszkodzeń w trakcie eksploatacji (na przykład gwoździe, szkło, obiekty metalowe) lub inne przebicia, rozdarcia, otarcia lub uderzenia.

13. Opony uszkodzone na skutek niewłaściwego montażu / demontażu.

14. Opony uszkodzone podczas świadczonych usług serwisowych - na przykład montaż/demontaż, wyważanie, regulacja kół jezdnych.

15. Opony, których znak towarowy, numer seryjny lub DOT zostały starte lub noszą ślady manipulacji.

Niniejsza gwarancja jest jedyną gwarancją udzieloną przez Pirelli i nie istnieje żadna inna wyraźna lub dorozumiana gwarancja przydatności handlowej produktów lub przydatności produktów do określonego celu. Niniejsza gwarancja nie może być zmieniona przez żadną osobę, w szczególności przez autoryzowanego Dealera Pirelli lub przez Producenta Samochodów lub przez Sprzedawcę Samochodów, w zakresie nałożenia jakichkolwiek innych obowiązków w związku z oponami marki Pirelli.

Jeśli ujawni się jakakolwiek wada produktu, Pirelli nie będzie zobowiązana do podejmowania żadnych innych działań niż te zastrzeżone w niniejszej gwarancji. Wszelkie inne środki prawne przeciwko Pirelli są wyłączone w maksymalnym zakresie na jaki zezwalają przepisy prawa, w szczególności Pirelli nie będzie ponosić odpowiedzialności za szkody wtórne lub przypadkowe (takie jak utrata wartości pojazdu, strata czasu, niedogodność) wynikłe z wad produktów.

Etykieta UE WE 1222/2009

Opory toczenia - wpływ na zużycie paliwa

Klasy A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają wpływ zastosowanych opon na emisję dwutlenku węgla oraz ilość zużywanego paliwa. Opona o klasę wyższa oznacza niższe zużycie paliwa o ok. 0,10 - 0,15 litra na 100 km (dla samochodu o średnim spalaniu 6,6 l/100km).


Przyczepność na mokrej nawierzchni - droga hamowania

Klasy od A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają długość hamowania pojazdu jadącego na mokrej nawierzchni z prędkością 80 km/h. Opona o jedną klasę wyższa to skrócenie długości hamowania o ok. 3-6 metrów. Najlepsza klasa opony (A) oznacza krótszą drogę hamowania o ponad 18 metrów w stosunku do najgorszej (F).


Hałas zewnętrzny toczenia opon

Przedstawiony w formie liczbowej oraz w formie znaku graficznego. Liczba oznacza hałas generowany na zewnątrz opony wyrażony w decybelach. Znak graficzny występuje w skali od 1-3 czarnych pasków, które obrazowo przedstawiają głośność opony. Jeden pasek oznacza oponę cichą w swojej kategorii, trzy paski - głośną w swojej kategorii.


Więcej o etykiecie oponiarskiej przeczytasz w rozporządzeniu Wspólnoty Europejskiej WE 1222/2009 (PDF).

Etykieta UE WE 2020/740

Hałas zewnętrzny

Od A (najcichszy) do C (najmniej cichy)
Poziom hałasu na zewnątrz jest mierzony w decybelach (dB) i porównywany z europejskimi limitami wprowadzonymi w 2016 roku dla hałasu zewnętrznego opon


Klasa A

3dB poniżej limitu europejskiego


Klasa B

Zgodny ze starymi europejskimi limitami


Klasa C

Zgodny ze starymi europejskimi limitami

Uwaga

Hałas zewnętrzny nie jest powiązany z hałasem wewnątrz pojazdu.


Przyczepność na lodzie

Symbol lodowego stalagmitu wskazuje, że opona spełnia minimalne wartości indeksu przyczepności na lodzie, odpowiednie dla wiarygodnych, dokładnych i powtarzalnych metod testowych.


Przyczepność na śniegu

Oznaczenie 3PMSF wskazuje, że opona może działać w trudnych warunkach śniegowych, zgodnie z minimalnymi wartościami indeksu przyczepności na śniegu, określonymi w regulacji UNCE 117.

Efektywność paliwowa

Klasy od A (najbardziej wydajna) do E (najmniej wydajna).

Opór toczenia to jeden z czynników mających wpływ na zużycie paliwa przez oponę. Im niższy opór toczenia, tym mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Różnica w zużyciu paliwa pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet do 6,5%.

1) Dla przeciętnego samochodu osobowego to około 0,55 l na 100 km.

Średnio o ponad 0,55 l/100 km większe jest zużycie paliwa przy klasie E w stosunku do opony klasy A

1) Wydajność mierzona zgodnie z metodami badań określonymi w rozporządzeniu (UE) 2020/740. Opracowana przez Komisję Europejską Ocena Skutków SEC (2008) 2860.

Uwaga:

Wpływ na oszczędność paliwa ma odpowiednia konserwacja opon. Dokładne wartości zależą od typu pojazdu, warunków drogowych i stylu jazdy. Ekologiczna jazda może znacznie zmniejszyć zużycie paliwa.


Przyczepność na mokrej nawierzchni

Klasy od A (najlepsza) do E (najgorsza)

Reakcja na hamowanie ma fundamentalne znaczenie dla wydajności opon i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa opon przez cały rok, zwłaszcza zimą. Różnica w drodze hamowania pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet 30%.

2) Dla samochodu osobowego jadącego z prędkością 80 km/h może to oznaczać do 18 m dłuższe hamowanie na mokrej nawierzchni

Odległość hamowania

Do 18 m dłuższe hamowanie (przy 80 km/h)

Droga hamowania opon 2) Przy pomiarze zgodnie z metodą badania określoną w rozporządzeniu (UE) 2020/740

Uwaga:

Wpływ na jazdę na mokrej i suchej nawierzchni może mieć również kilka innych czynników. Odległości mogą się różnić w zależności od opon i warunków drogowych.

Opinie

Widoczne na stronie sklepu opinie o towarach pochodzą od klientów, którzy dokonali zakupu w naszym sklepie internetowym. Zostały pozyskane poprzez formularz wysłany pocztą elektroniczną z prośbą o ocenę zakupionego produktu. Formularze rozsyłamy po 6 miesiącach od złożenia zamówienia. Sklep nie zbiera i nie publikuje opinii niepotwierdzonych zakupem. Sklep zastrzega sobie prawo do ukrywania opinii wyrażonych w niekulturalny sposób, nie odnoszących się do danego produktu oraz ewidentnie sprzecznych z prawdą.

Ocena łączna

3,7/6


Opłacalność

Trwałość

Właściwości jezdne


80% osób poleca oponę

Najwyżej ocenianym parametrem jest: sucha nawierzchnia. Najpopularniejsze zastosowanie opony: miasto i poza miastem.

Marcin

Bardzo dobra jakość opony, świetna do miasta/autostrady cały rok
opony bardzo dobrze poradziły sobie w zimie. Gdy spadł śnieg, również pozwalały na bezpieczną jazdę. Nie byłem w górach - nie komentuję zachowania w trudnym terenie i dużych nachyleniach - jedynie jazda miejsca i autostradowa. Wyciszenie w porządku. Zużycie paliwa delikatnie większe niż letnich. Nie wystawiam ocen celujących tylko dlatego, że nie testowałem w skrajnych warunkach - agresywnej jeździe lub terenie.


Ocena ogólna: 4,3/6,0

Łukasz

zdecydowanie nie polecam
W lato opony zachowują się na zakrętach jak zimówki- są bardzo niepewne natomiast bardzo dobrze odprowadzają wodę. Hamowanie oceniłbym na dobre. Jeśli chodzi o ich zachowanie w zimę to na zakrętach jest trochę lepiej jednak na śniegu sprawują się bardzo słabo, cały czas załączją esp nawet po przekroczeniu 30 kmh. 20 minut po rozpoczęciu opadów śniegu przy temperaturze -3 samochód na zwykłym zakręcie przy prędkości ok 60kmh pojechał prosto.. Opony te sprawują się jedynie dobrze w sezonie wiosna/ jesień. Jak tylko naprawię samochód to wystawiam je na sprzedaż i kupuje zwykłe zimówki. Jeśli chodzi o spalanie i głośność to jest bardzo dobrze. Jedynie przy dużych upałach bardziej je słychać. Samochód honda accord tourer 2,0 2011 na oponach przejechałem około 24k km


Ocena ogólna: 3,5/6,0

Kamil

Tragiczny wyglad na feldze, bardzo wąska, rant felgi wystaje na prawie 1 cm


Ocena ogólna: 3,0/6,0

Michal

Cisza
To są najcichsze opony jakich kiedykolwiek używałem. Przyczepność bardzo dobra w zimę chyba jeszcze lepsza jak w lato. Polecam.


Ocena ogólna: 3,3/6,0

Piotr

Dobra opona
Z mojego doświadczenia dobrze oceniam jakość i oby tak zostało. Elastyczna mieszanka. Opona się nie odkształca. Jest cicha i komfortowa. Dobrze odprowadza wodę. Ogólnie chyba bardziej letnia niż zimowa. Niewiele przejechałem więc trudno ocenić szybkość zużycia.


Ocena ogólna: 2,7/6,0

Madafaka

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - szczególnie na śniegu mnie mile zaskoczyły.
Najbardziej martwiłem się jak się będą te opony całoroczne zachowywały na śniegu. I jestem bardzo mile zaskoczony - mam podjazd do garażu i czasami tej zimy był zaśnieżony, ale zachowywały się bardzo dobrze . Są bardzo ciche. Nie mogę jeszcze nic napisać o zużyciu, bo za mało przejechałem, i pewnie będzie to dobrze widać po okresie letnim, gdy będzie gorąco - guma bardziej miękka i większe prędkości. Na mokrym też bardzo dobrze ! Generalnie dotychczas - po mimo wysokiej ceny , jestem bardzo zadowolony z zakupu.


Ocena ogólna: 4,5/6,0

Podobne produkty


KLASA ŚREDNIA
 • 225/50 R18
656,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 225/50 R18
 • b
 • c
 • 70
676,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 225/50 R18
 • B
 • C
 • B   (70 dB)
685,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 225/50 R18
702,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 225/50 R18
 • B
 • C
 • B   (72 dB)
703,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 225/50 R18
710,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 225/50 R18
 • B
 • B
 • B   (71 dB)
723,00zł/szt
KLASA PREMIUM
 • 225/50 R18
 • DOT2024
 • B
 • C
 • B   (72 dB)
729,00zł/szt