• c
 • d
 • 70 dB
 • C
 • D
 • B (70 dB)

Paxaro SUMMER COMFORT

Typ opony:
pojazd osobowy
Sezon:
Opona letnie Opony letnie
Rozmiar:
185/65 R14
Bieżnik:
SUMMER COMFORT
Indeks nośności:
086 (do 530 kg na oponę)
Indeks prędkości:
T (do 190 km/h)
Rok produkcji:
2021
Okres gwarancji:
5 lat
Kod towaru:
15541360000
EPREL:

za komplet 4 sztuk

Kup z dostawą 24-48h

Dostawa od 0 zł

Ostatnie 10 szt.
2021

241,00 zł / szt
Ilość:
Koszty dostawy
0 zł od sztuki
Towar z oficjalnej
dystrybucji
Pełna gwarancja
producenta

Dostępne warianty tej opony

 • DOT2021
 • Wysyłka 24-48h
 • Ostatnie 10 szt. w tej cenie
 • DOT2022
 • Wysyłka 24-48h
 • Ostatnie 4 szt. w tej cenie
 • Nie starsze niż 18 miesięcy
 • Wysyłka 2-3 dni
 • Ostatnie 10 szt. w tej cenie

Opona Paxaro SUMMER COMFORT 185/65 R14 086 T - informacja o produkcie

Prezentowana oferta sklepu internetowego opony.strefakierowcy.pl dotyczy opony marki Paxaro. Jest to bieżnik SUMMER COMFORT. Rozmiar tej opony to 185/65 R14. Maksymalna dopuszczalna prędkość użytkowania tej opony wynikająca z indeksu SI wynosi: T (do 190 km/h). Indeks nośności wynosi 086 co oznacza, że znosi obciążenie do 530 kg na oponę. Kod opony to 15541360000, a kod EAN 4019238731545 - warto zapisać te wartości, aby w razie konieczności dokonania w przyszłości zakupu jednej sztuki opony móc precyzyjnie dobrać ten sam produkt. Klasa efektywności paliwowej, która przekłada się zużycie paliwa wynosi D. Przyczepność na mokrej nawierzchni określona została za pomocą europejskich norm na wartość C. Oczywiście w obu przypadkach A oznacza wynik optymalny. Jeśli chodzi o hałas zewnętrzny to opona generuje go 70 dB. Numer opony w bazie EPREL 598188.

Informacje dotyczące zastosowania opon Paxaro SUMMER COMFORT 185/65 R14 086 T

Ten model opon Paxaro przewidziany jest przede wszystkim do samochodów osobowych. Ta opona jest oponą letnią. Długość gwarancji wynosi 5 lat. Kiedy można założyć opony letnie 185/65 R14? Zalecamy, aby używać opon letnich jeśli średnia dobowa temperatura przekracza 7 stopni Celsjusza. Jest to granica kiedy opony zimowe tracą swoje właściwości, a opony na lato powinny znaleźć się na kołach twojego samochodu. Oferowane w naszym sklepie internetowym opony Paxaro SUMMER COMFORT 185/65 R14 086 T możemy wysłać do Ciebie w 2-3 dni. Dostawa firmą kurierską jest darmowa.

Opona letnia Paxaro 185/65 R14 do samochodów osobowych

Jeśli poszukujesz opon letnich firmy Paxaro, a rozmiar, który jest Ci potrzebny to 185/65 R14 z indeksami nośności 086 oraz prędkości T to model SUMMER COMFORT powinien zwrócić Twoją uwagę. Będzie to odpowiednia opona do zastosowania na suchym i mokrym asfalcie. Oferta opon samochodowych do użytku latem nie ogranicza się tylko do modelu SUMMER COMFORT - skorzystaj z wyszukiwarki w naszym sklepie internetowym, aby wyświetlić wszystkie ceny i dostępność innych produktów.

Po więcej informacji na temat opon Paxaro SUMMER COMFORT, kliknij tutaj.

Warunki gwarancji

1.HANDLOPEX  S.A. w imieniu producenta gwarantuje, że wszystkie nowe opony dostarczone i oznakowane nazwą firmy Paxaro lub innym chronionym znakiem należącym do koncernu wraz z zakodowanym nr DOT i/lub nr. seryjnym są wolne od wad w okresie gwarancyjnym i mogą być użytkowane w celach do jakich są przeznaczone.

2. Gwarancja zostaje udzielona na okres 60 miesięcy, z zastrzeżeniem zapisu pkt 6 oraz zastrzeżeniem, iż nie może się zakończyć później niż z upływem 60 miesięcy od daty produkcji  oznakowanej  z  boku  opony w numerze DOT lub w numerze seryjnym.

3. Ewentualne reklamacje winny być zgłaszane poprzez dostarczenie kwestionowanych opon do sprzedawcy wraz  z kopią dokumentu  zakupu  oraz wypełnionym protokołem zgłoszenia.  Data  przedstawienia  opon  do dyspozycji sprzedawcy jest równoznaczna z datą rozpoczęcia procedury reklamacyjnej.

4. Reklamacja będzie rozpatrzona  przez  producenta  w  oparciu  o  wynik  badania  kwestionowanej  opony i przedstawionych dokumentów.

5. Reklamacje będą rozliczane w następujący sposób:

a. producent zwróci opony bez wad lub udzieli odpowiedniej ulgi na zakup nowych opon,
b. producent zwróci odpowiednią część ceny według obowiązującego w dniu przyjęcia reklamacji zalecanego cennika lub uzasadnionych przypadkach całość ceny kupna.

6. Okres gwarancji trwa,  od  daty  zakupu  nowej  opony,  udokumentowanej  odpowiednim  dowodem  zakupu, do  czasu,  gdy bieżnik na oponie stanie siępłytszy niż 1,6  mm  lub osiągnie miejsce  oznaczone  TWI, rekompensatę z tytułu gwarancji przyznaje siędo wysokości ograniczonej poprzez odliczenie wartości zużycia reklamowanej opony.

7. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 27 lipca 2002r. o  szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U.2002.141.1176 z późn. zm).

8. Na wniosek reklamującego producent zrekompensuje kupno dętkii/lub ochraniacza, jeżeliich uszkodzenie nastąpi w wyniku wady opony.

9 Gwarancja obejmuje tylko wady produkcyjne uniemożliwiające użytkowanie opony. Gwarancja traci ważność, gdy stwierdzono uszkodzenie wynikające z:

-nieprawidłowego przechowywania opon,
-założenia opony na obręcz o nieodpowiednim rozmiarze lub typie, bądź na obręcz, która jest uszkodzona i/lub skorodowana,
-użycie nieprawidłowego wymiaru dętki lub zaworu,
-używania opony niezgodnie z jej przeznaczeniem lub parametrami technicznymi,
-uszkodzenia opony w związku z nieprawidłowym montażem lub demontażem,
-przedwczesnego lub nieregularnego zużycia spowodowanego złym stanem technicznym pojazdu,
-eksploatacji opon z nieodpowiednim ciśnieniem wewnętrznym w porównaniu ze specyfikacja podaną w instrukcji obsługi i/lub ze specyfikacją techniczną producenta opon,
-napełnianie opon innym medium niż powietrze lub obojętnym gazem be zgody sprzedawcy,
-mechanicznego lub chemicznego uszkodzenia opony,
-sportowej eksploatacji opon (wyścigi, rajdy),
-uszkodzenia opony w związku z wystąpieniem innych okoliczności (pożar, wypadek, przegrzanie, itp.),
-używania opon poniżej dopuszczalnej głębokości bieżnika,
-naprawianie opony poza producentem,
-przeciążanie pojazdu,
-uszkodzenia obcym przedmiotem między dwoma kołami (koła bliźniacze)

10. Producent  nie  pokrywa  odszkodowania  za  straty  czasu  i  niewygody wynikającez  przestoju  pojazdu  oraz inne szkody będące następstwem wady opony.

11. Nie podlega reklamacji opona, któranie posiada nr. DOT i/lub nr. seryjnego

12. Udzielona gwarancja obowiązuje na terenie PolskiEtykieta UE WE 1222/2009

Opory toczenia - wpływ na zużycie paliwa

Klasy A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają wpływ zastosowanych opon na emisję dwutlenku węgla oraz ilość zużywanego paliwa. Opona o klasę wyższa oznacza niższe zużycie paliwa o ok. 0,10 - 0,15 litra na 100 km (dla samochodu o średnim spalaniu 6,6 l/100km).


Przyczepność na mokrej nawierzchni - droga hamowania

Klasy od A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają długość hamowania pojazdu jadącego na mokrej nawierzchni z prędkością 80 km/h. Opona o jedną klasę wyższa to skrócenie długości hamowania o ok. 3-6 metrów. Najlepsza klasa opony (A) oznacza krótszą drogę hamowania o ponad 18 metrów w stosunku do najgorszej (F).


Hałas zewnętrzny toczenia opon

Przedstawiony w formie liczbowej oraz w formie znaku graficznego. Liczba oznacza hałas generowany na zewnątrz opony wyrażony w decybelach. Znak graficzny występuje w skali od 1-3 czarnych pasków, które obrazowo przedstawiają głośność opony. Jeden pasek oznacza oponę cichą w swojej kategorii, trzy paski - głośną w swojej kategorii.


Więcej o etykiecie oponiarskiej przeczytasz w rozporządzeniu Wspólnoty Europejskiej WE 1222/2009 (PDF).

Etykieta UE WE 2020/740

Hałas zewnętrzny

Od A (najcichszy) do C (najmniej cichy)
Poziom hałasu na zewnątrz jest mierzony w decybelach (dB) i porównywany z europejskimi limitami wprowadzonymi w 2016 roku dla hałasu zewnętrznego opon


Klasa A

3dB poniżej limitu europejskiego


Klasa B

Zgodny ze starymi europejskimi limitami


Klasa C

Zgodny ze starymi europejskimi limitami

Uwaga

Hałas zewnętrzny nie jest powiązany z hałasem wewnątrz pojazdu.


Przyczepność na lodzie

Symbol lodowego stalagmitu wskazuje, że opona spełnia minimalne wartości indeksu przyczepności na lodzie, odpowiednie dla wiarygodnych, dokładnych i powtarzalnych metod testowych.


Przyczepność na śniegu

Oznaczenie 3PMSF wskazuje, że opona może działać w trudnych warunkach śniegowych, zgodnie z minimalnymi wartościami indeksu przyczepności na śniegu, określonymi w regulacji UNCE 117.

Efektywność paliwowa

Klasy od A (najbardziej wydajna) do E (najmniej wydajna).

Opór toczenia to jeden z czynników mających wpływ na zużycie paliwa przez oponę. Im niższy opór toczenia, tym mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Różnica w zużyciu paliwa pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet do 6,5%.

1) Dla przeciętnego samochodu osobowego to około 0,55 l na 100 km.

Średnio o ponad 0,55 l/100 km większe jest zużycie paliwa przy klasie E w stosunku do opony klasy A

1) Wydajność mierzona zgodnie z metodami badań określonymi w rozporządzeniu (UE) 2020/740. Opracowana przez Komisję Europejską Ocena Skutków SEC (2008) 2860.

Uwaga:

Wpływ na oszczędność paliwa ma odpowiednia konserwacja opon. Dokładne wartości zależą od typu pojazdu, warunków drogowych i stylu jazdy. Ekologiczna jazda może znacznie zmniejszyć zużycie paliwa.


Przyczepność na mokrej nawierzchni

Klasy od A (najlepsza) do E (najgorsza)

Reakcja na hamowanie ma fundamentalne znaczenie dla wydajności opon i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa opon przez cały rok, zwłaszcza zimą. Różnica w drodze hamowania pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet 30%.

2) Dla samochodu osobowego jadącego z prędkością 80 km/h może to oznaczać do 18 m dłuższe hamowanie na mokrej nawierzchni

Odległość hamowania

Do 18 m dłuższe hamowanie (przy 80 km/h)

Droga hamowania opon 2) Przy pomiarze zgodnie z metodą badania określoną w rozporządzeniu (UE) 2020/740

Uwaga:

Wpływ na jazdę na mokrej i suchej nawierzchni może mieć również kilka innych czynników. Odległości mogą się różnić w zależności od opon i warunków drogowych.

Opinie

Brak opinii na temat produktu.

Podobne produkty


KLASA ŚREDNIA
 • 185/65 R14
 • DOT2022
 • B
 • D
 • B   (70 dB)
217,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 185/65 R14
 • B
 • B
 • B   (70 dB)
227,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 185/65 R14
 • B
 • D
 • B   (70 dB)
229,00zł/szt
KLASA BUDŻET
 • 185/65 R14
 • C
 • D
 • B   (68 dB)
235,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 185/65 R14
 • B
 • C
 • B   (69 dB)
237,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 185/65 R14
 • B
 • C
 • B   (69 dB)
240,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 185/65 R14
 • DOT2022
242,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 185/65 R14
 • DOT2022
 • B
 • B
 • B   (70 dB)
245,00zł/szt