• b
 • c
 • 71 dB

Nexen N'BLUE HD PLUS

Typ opony:
pojazd osobowy
Sezon:
Opona letnie Opony letnie
Rozmiar:
195/60 R14
Bieżnik:
N'BLUE HD PLUS
Indeks nośności:
86 (do 530 kg na oponę)
Indeks prędkości:
H (do 210 km/h)
Rok produkcji:

Nie starsze niż 18 miesięcy
Okres gwarancji:
6 lat
Kod towaru:
18317
Informacje:
KRAJ PRODUKCJI: CZECHY

za komplet 4 sztuk

Kup z dostawą 4-5 dni

Dostawa od 0 zł

Ostatnie 8 szt.

Nie starsze niż 18 miesięcy

316,00 zł / szt
Ilość:
Koszty dostawy
0 zł od sztuki
Towar z oficjalnej
dystrybucji
Pełna gwarancja
producenta

Dostępne warianty tej opony

 • Nie starsze niż 18 miesięcy
 • Wysyłka 4-5 dni
 • Ostatnie 8 szt. w tej cenie

Opona Nexen N'BLUE HD PLUS 195/60 R14 86 H - informacja o produkcie

Prezentowana oferta sklepu internetowego opony.strefakierowcy.pl dotyczy opony marki Nexen. Jest to bieżnik N'BLUE HD PLUS. Rozmiar tej opony to 195/60 R14. Maksymalna dopuszczalna prędkość użytkowania tej opony wynikająca z indeksu SI wynosi: H (do 210 km/h). Indeks nośności wynosi 86 co oznacza, że znosi obciążenie do 530 kg na oponę. Kod opony to 18317, a kod EAN 8807622201387 - warto zapisać te wartości, aby w razie konieczności dokonania w przyszłości zakupu jednej sztuki opony móc precyzyjnie dobrać ten sam produkt. Klasa efektywności paliwowej, która przekłada się zużycie paliwa wynosi C. Przyczepność na mokrej nawierzchni określona została za pomocą europejskich norm na wartość B. Oczywiście w obu przypadkach A oznacza wynik optymalny. Jeśli chodzi o hałas zewnętrzny to opona generuje go 71 dB. Dodatkowe oznaczenia występujące na tej oponie to: KRAJ PRODUKCJI: CZECHY.

Informacje dotyczące zastosowania opon Nexen N'BLUE HD PLUS 195/60 R14 86 H

Ten model opon Nexen przewidziany jest przede wszystkim do samochodów osobowych. Ta opona jest oponą letnią. Długość gwarancji wynosi 6 lat. Kiedy można założyć opony letnie 195/60 R14? Zalecamy, aby używać opon letnich jeśli średnia dobowa temperatura przekracza 7 stopni Celsjusza. Jest to granica kiedy opony zimowe tracą swoje właściwości, a opony na lato powinny znaleźć się na kołach twojego samochodu. Oferowane w naszym sklepie internetowym opony Nexen N'BLUE HD PLUS 195/60 R14 86 H możemy wysłać do Ciebie w 4-5 dni. Dostawa firmą kurierską jest darmowa.

Opona letnia Nexen 195/60 R14 do samochodów osobowych

Jeśli poszukujesz opon letnich firmy Nexen, a rozmiar, który jest Ci potrzebny to 195/60 R14 z indeksami nośności 86 oraz prędkości H to model N'BLUE HD PLUS powinien zwrócić Twoją uwagę. Będzie to odpowiednia opona do zastosowania na suchym i mokrym asfalcie. Oferta opon samochodowych do użytku latem nie ogranicza się tylko do modelu N'BLUE HD PLUS - skorzystaj z wyszukiwarki w naszym sklepie internetowym, aby wyświetlić wszystkie ceny i dostępność innych produktów.

Po więcej informacji na temat opon Nexen N'BLUE HD PLUS, kliknij tutaj.

Warunki gwarancji

1. Gwarancji udziela się na okres 72 miesięcy od daty produkcji opony, lecz nie dłużej niż do momentu zużycia bieżnika, co wykazuje wskaźnik zużycia bieżnika (TWI). Gwarancja obejmuje wyłącznie wady wynikające z winy producenta. Opona jednostronnie lub częściowo zużyta do wartości TWI jest traktowana jako całkowicie zużyta i nie podlega gwarancji.

2. Gwarancją nie są objęte wady spowodowane:
 • uszkodzeniem mechanicznym
 • nieprawidłową eksploatacją
 • nieprawidłowym montażem
 • złym stanem technicznym pojazdu
 • nieprawidłowym przechowywaniem

3. Zgłoszenia reklamacji należy dokonać w punkcie zakupu opon.

4. Termin rozpatrzenia reklamacji wynosi 14 dni od daty dostarczenia wyrobu do punktu sprzedaży.

5. Reklamacja zostanie uznana w każdym przypadku stwierdzenia wady fabrycznej (złe wykonawstwo, wady materiałowe lub wady konstrukcyjne). W przypadku uznania reklamacji kupujący otrzymuje towar wolny od wad lub zwrot środków pieniężnych za zakup uszkodzonego towaru. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za straty czasu i niewygody wynikające z ewentualnego przestoju pojazdu w trakcie trwania procesu reklamacji oraz inne szkody będące następstwem wady produktu oraz przeprowadzanego procesu reklamacji.

Etykieta UE WE 1222/2009

Opory toczenia - wpływ na zużycie paliwa

Klasy A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają wpływ zastosowanych opon na emisję dwutlenku węgla oraz ilość zużywanego paliwa. Opona o klasę wyższa oznacza niższe zużycie paliwa o ok. 0,10 - 0,15 litra na 100 km (dla samochodu o średnim spalaniu 6,6 l/100km).


Przyczepność na mokrej nawierzchni - droga hamowania

Klasy od A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają długość hamowania pojazdu jadącego na mokrej nawierzchni z prędkością 80 km/h. Opona o jedną klasę wyższa to skrócenie długości hamowania o ok. 3-6 metrów. Najlepsza klasa opony (A) oznacza krótszą drogę hamowania o ponad 18 metrów w stosunku do najgorszej (F).


Hałas zewnętrzny toczenia opon

Przedstawiony w formie liczbowej oraz w formie znaku graficznego. Liczba oznacza hałas generowany na zewnątrz opony wyrażony w decybelach. Znak graficzny występuje w skali od 1-3 czarnych pasków, które obrazowo przedstawiają głośność opony. Jeden pasek oznacza oponę cichą w swojej kategorii, trzy paski - głośną w swojej kategorii.


Więcej o etykiecie oponiarskiej przeczytasz w rozporządzeniu Wspólnoty Europejskiej WE 1222/2009 (PDF).

Opinie

Widoczne na stronie sklepu opinie o towarach pochodzą od klientów, którzy dokonali zakupu w naszym sklepie internetowym. Zostały pozyskane poprzez formularz wysłany pocztą elektroniczną z prośbą o ocenę zakupionego produktu. Formularze rozsyłamy po 6 miesiącach od złożenia zamówienia. Sklep nie zbiera i nie publikuje opinii niepotwierdzonych zakupem. Sklep zastrzega sobie prawo do ukrywania opinii wyrażonych w niekulturalny sposób, nie odnoszących się do danego produktu oraz ewidentnie sprzecznych z prawdą.

Ocena łączna

3,6/6


Opłacalność

Trwałość

Właściwości jezdne


100% osób poleca oponę

Najwyżej ocenianym parametrem jest: sucha nawierzchnia. Najpopularniejsze zastosowanie opony: miasto i poza miastem.

PiotrM


Opona bardzo dobra w stosunku do ceny. Polecam do aut z segmentu premium, naprawdę godna uwagi.


Ocena ogólna: 3,2/6,0

Roland


Opony jak za taką cenę są super jak na razie niezauważaniem żadnych większych minusów lecz nie jestem profesjonalnym znawcą opon wiadomo każdy kierowca ma swój styl jazdy i inny samochód ale jak dla mnie opony godne polecenia.


Ocena ogólna: 4,0/6,0

Podobne produkty


KLASA ŚREDNIA
 • 195/60 R14
 • DOT2021
 • B
 • D
 • B   (71 dB)
320,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 195/60 R14
 • B
 • C
 • B   (71 dB)
336,00zł/szt