• B
 • C
 • B (71 dB)

Firestone WINTERHAWK 4

Typ opony:
pojazd osobowy
Sezon:
Opona zimowe Opony zimowe
Rozmiar:
205/55 R17
Bieżnik:
WINTERHAWK 4
Indeks nośności:
95 (do 690 kg na oponę)
Indeks prędkości:
V (do 240 km/h)
Rok produkcji:
2023
Okres gwarancji:
5 lat
Kod towaru:
18095
Wzmocnienie:
XL
EPREL:

za komplet 4 sztuk

Kup z dostawą 2-3 dni

Dostawa od 0 zł

Ostatnie 10 szt.
2023

521,00 zł / szt
Ilość:
Koszty dostawy
0 zł od sztuki
Towar z oficjalnej
dystrybucji
Pełna gwarancja
producenta

Dostępne warianty tej opony

 • DOT2023
 • Wysyłka 2-3 dni
 • Ostatnie 10 szt. w tej cenie

Opis produktu

Prezentowana oferta sklepu internetowego opony.strefakierowcy.pl dotyczy opony marki Firestone. Jest to bieżnik WINTERHAWK 4. Rozmiar tej opony to 205/55 R17. Maksymalna dopuszczalna prędkość użytkowania tej opony wynikająca z indeksu SI wynosi: V (do 240 km/h). Indeks nośności wynosi 95 co oznacza, że znosi obciążenie do 690 kg na oponę. Kod opony to 18095, a kod EAN 3286341809510 - warto zapisać te wartości, aby w razie konieczności dokonania w przyszłości zakupu jednej sztuki opony móc precyzyjnie dobrać ten sam produkt. Opona nie posiada rantu ochronnego. Klasa efektywności paliwowej, która przekłada się zużycie paliwa wynosi C. Przyczepność na mokrej nawierzchni określona została za pomocą europejskich norm na wartość B. Oczywiście w obu przypadkach A oznacza wynik optymalny. Jeśli chodzi o hałas zewnętrzny to opona generuje go 71 dB. Numer opony w bazie EPREL 383116. Dodatkowe oznaczenia występujące tej oponie to: XL.

Informacje dotyczące zastosowania opon Firestone WINTERHAWK 4 205/55 R17 95 V

Ten model opon Firestone przewidziany jest przede wszystkim do samochodów osobowych. Ta opona jest oponą zimową. Długość gwarancji wynosi 5 lat. Oferowane w naszym sklepie internetowym opony Firestone WINTERHAWK 4 205/55 R17 95 V możemy wysłać do Ciebie w 2-3 dni. Dostawa firmą kurierską jest darmowa.

Opona zimowa Firestone 205/55 R17 do samochodów osobowy

Jeśli poszukujesz opon zimowych firmy Firestone, a rozmiar, który jest Ci potrzebny to 205/55 R17 z indeksami nośności 95 oraz prędkości V to model WINTERHAWK 4 powinien zwrócić Twoją uwagę. Będzie to odpowiednia opona do zastosowania na ośnieżonych drogach. Oferta opon samochodowych do użytku zimą nie ogranicza się tylko do modelu WINTERHAWK 4 - skorzystaj z wyszukiwarki w naszym sklepie internetowym, aby wyświetlić wszystkie ceny i dostępność innych produktów.

Po więcej informacji na temat opon Firestone WINTERHAWK 4, kliknij tutaj.

Warunki gwarancji

Ogólne Warunki Gwarancji Firestone (grupa Bridgestone):

Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o. zapewnia wysoką jakość opon, dętek i ochraniaczy oraz udziela gwarancji według następujących zasad:

1. Gwarancja obejmuje tylko wady i uszkodzenia, które mogą być przypisane producentowi. Inne uszkodzenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub uszkodzeniami mechanicznymi nie będą rozpatrywane pozytywnie.
2. Ostateczna decyzja uznania reklamacji będzie podjęta przez reprezentanta Bridgestone Sales Polska lub osobę upoważnioną przez Bridgestone Sales Polska.
3. Okres gwarancji dla wszystkich produktów wynosi 5 lat od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 5 lat od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.
4. W przypadku przerwania produkcji reklamowanego produktu, do rozliczeń będzie używany podobny produkt.
5. Zgłoszenia reklamacji można dokonać w każdym autoryzowanym punkcie dilerskim danej marki opon.
6. Reklamacja lub częściowa rekompensata nie obejmuje jakichkolwiek przypadków opisanych poniżej:

 • zniszczenie opon spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub przechowywaniem;
 • opony zużyte poniżej minimalnej głębokości bieżnika (opony, których wskaźniki zużycia zostały odkryte);
 • opony, które naprawiano, bieżnikowano, nacinano lub które są ponownie reklamowane, opony z niewłaściwie wypełnioną Kartą opony;
 • zniszczenia wynikające ze złej geometrii ustawienia kół, niewyważenia kół, wadliwych hamulców lub amortyzatorów, niewłaściwego ciśnienia, nadmiernego obciążenia opon, działania chemikaliów lub oleju, ognia, używania łańcuchów, wypadku lub kolizji, użycia opon w rajdach lub innych zawodach, używania niewłaściwych opon w terenie, jazdy na oponie bez powietrza, celowego uszkodzenia;
 • zniszczenia wynikające z uszkodzeń nawierzchni drogi;
 • uszkodzenia wynikające z użycia niewłaściwych lub uszkodzonych felg.

7. Rekompensata będzie przeprowadzana według następujących zasad:

 • w przypadku uznania reklamacji opony kupionej nie wcześniej niż przed rokiem - rekompensata będzie polegała na wymianie reklamowanej opony na nową. W przypadku, gdy reklamacja dotyczy opony zakupionej wcześniej niż rok temu, ale nie później niż 5 lat od daty sprzedaży, rekompensata będzie dokonana w formie pieniężnej, częściowo według zużycia bieżnika, tzw. Metody PGB.

8. Reklamujący zobowiązany jest dostarczyć opony, dętki lub ochraniacze do punktu serwisowego Bridgestone Sales Polska w celu rozpatrzenia reklamacji.
9. Opony, dętki lub ochraniacze firmy Bridgestone Sales Polska powinny spełniać następujące warunki:

 • wszystkie opony, dętki lub ochraniacze firmy Bridgestone Sales Polska powinny być odpowiednio dobrane do warunków pracy;
 • wszystkie opony, dętki lub ochraniacze firmy Bridgestone Sales Polska powinny być montowane przy użyciu przeznaczonych do tego narzędzi i według odpowiednich schematów;
 • standardy techniczne, tj. ciśnienie, obciążenie, prędkość oraz inne warunki powinny być zachowane;
 • w kwestii oznaczenia opon i działania serwisu Klient może konsultować się ze sprzedawcą lub pracownikiem Bridgestone Sales Polska.

10. Wszystkie przypadki nieomówione w tym regulaminie gwarancji będą rozpatrywane zgodnie z polskim prawem.n

Etykieta UE WE 2020/740

Hałas zewnętrzny

Od A (najcichszy) do C (najmniej cichy)
Poziom hałasu na zewnątrz jest mierzony w decybelach (dB) i porównywany z europejskimi limitami wprowadzonymi w 2016 roku dla hałasu zewnętrznego opon


Klasa A

3dB poniżej limitu europejskiego


Klasa B

Zgodny ze starymi europejskimi limitami


Klasa C

Zgodny ze starymi europejskimi limitami

Uwaga

Hałas zewnętrzny nie jest powiązany z hałasem wewnątrz pojazdu.


Przyczepność na lodzie

Symbol lodowego stalagmitu wskazuje, że opona spełnia minimalne wartości indeksu przyczepności na lodzie, odpowiednie dla wiarygodnych, dokładnych i powtarzalnych metod testowych.


Przyczepność na śniegu

Oznaczenie 3PMSF wskazuje, że opona może działać w trudnych warunkach śniegowych, zgodnie z minimalnymi wartościami indeksu przyczepności na śniegu, określonymi w regulacji UNCE 117.

Efektywność paliwowa

Klasy od A (najbardziej wydajna) do E (najmniej wydajna).

Opór toczenia to jeden z czynników mających wpływ na zużycie paliwa przez oponę. Im niższy opór toczenia, tym mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Różnica w zużyciu paliwa pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet do 6,5%.

1) Dla przeciętnego samochodu osobowego to około 0,55 l na 100 km.

Średnio o ponad 0,55 l/100 km większe jest zużycie paliwa przy klasie E w stosunku do opony klasy A

1) Wydajność mierzona zgodnie z metodami badań określonymi w rozporządzeniu (UE) 2020/740. Opracowana przez Komisję Europejską Ocena Skutków SEC (2008) 2860.

Uwaga:

Wpływ na oszczędność paliwa ma odpowiednia konserwacja opon. Dokładne wartości zależą od typu pojazdu, warunków drogowych i stylu jazdy. Ekologiczna jazda może znacznie zmniejszyć zużycie paliwa.


Przyczepność na mokrej nawierzchni

Klasy od A (najlepsza) do E (najgorsza)

Reakcja na hamowanie ma fundamentalne znaczenie dla wydajności opon i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa opon przez cały rok, zwłaszcza zimą. Różnica w drodze hamowania pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet 30%.

2) Dla samochodu osobowego jadącego z prędkością 80 km/h może to oznaczać do 18 m dłuższe hamowanie na mokrej nawierzchni

Odległość hamowania

Do 18 m dłuższe hamowanie (przy 80 km/h)

Droga hamowania opon 2) Przy pomiarze zgodnie z metodą badania określoną w rozporządzeniu (UE) 2020/740

Uwaga:

Wpływ na jazdę na mokrej i suchej nawierzchni może mieć również kilka innych czynników. Odległości mogą się różnić w zależności od opon i warunków drogowych.

Opinie

Widoczne na stronie sklepu opinie o towarach pochodzą od klientów, którzy dokonali zakupu w naszym sklepie internetowym. Zostały pozyskane poprzez formularz wysłany pocztą elektroniczną z prośbą o ocenę zakupionego produktu. Formularze rozsyłamy po 6 miesiącach od złożenia zamówienia. Sklep nie zbiera i nie publikuje opinii niepotwierdzonych zakupem. Sklep zastrzega sobie prawo do ukrywania opinii wyrażonych w niekulturalny sposób, nie odnoszących się do danego produktu oraz ewidentnie sprzecznych z prawdą.

Ocena łączna

4,6/5


Opłacalność

Trwałość

Właściwości jezdne


100% osób poleca oponę

Najwyżej ocenianym parametrem jest: mokra nawierzchnia. Najpopularniejsze zastosowanie opony: miasto i poza miastem.

Rafał

Opona bardzo dobra, na zmienne warunki pogodwe, cicha przy prędkościach autostradowych
W ciągu roku opona jeździła po autostradzie w górach po głębokim śniegu, po zasypanych parkingach i ubitym śliskim śniegu, zawsze w tych warunkach zachowywała się przewidywalnie.


Ocena ogólna: 5,2/5,0

opinia anonimowa


Witam, mieszkam w trudnym terenie jak spadnie śnieg i dają rade nie mam do czego się przyczepić, polecam.


Ocena ogólna: 5,8/5,0

dant

Jestem zadowolony z wyboru.
Opony są cichsze niż opony letnie, których używam.


Ocena ogólna: 4,2/5,0

Piotr

Za tą cenę chyba ciężko o coś lepszego.
Za tą cenę chyba ciężko o coś lepszego. Są dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.


Ocena ogólna: 3,3/5,0

Rozmiary opon z serii Firestone WINTERHAWK 4

Podobne produkty


KLASA ŚREDNIA
 • 205/55 R17
 • B
 • D
 • B   (71 dB)
479,00zł/szt
KLASA BUDŻET
 • 205/55 R17
 • DOT2023
 • C
 • D
 • B   (72 dB)
484,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 205/55 R17
 • b
 • d
 • 69
497,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 205/55 R17
 • DOT2023
 • b
 • d
 • 69
 • B
 • C
 • B   (70 dB)
502,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 205/55 R17
 • B
 • C
 • A   (69 dB)
523,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 205/55 R17
 • B
 • C
 • B   (70 dB)
528,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 205/55 R17
 • DOT2022
 • C
 • C
 • B   (71 dB)
532,00zł/szt
KLASA ŚREDNIA
 • 205/55 R17
 • B
 • C
 • B   (72 dB)
537,00zł/szt