• d
  • b
  • 70 dB

Cooper DISCOVERER ALL SEASON

Typ opony:
pojazd osobowy
Sezon:
Opona caloroczne Opony całoroczne
Rozmiar:
225/40 R18
Bieżnik:
DISCOVERER ALL SEASON
Indeks nośności:
92 (do 630 kg na oponę)
Indeks prędkości:
Y (do 300 km/h)
Rok produkcji:
2020
Okres gwarancji:
3 lata
Kod towaru:
S680195
Wzmocnienie:
XL
Informacje:
3PMSF - HOMOLOGACJA ZIMOWA

za komplet 4 sztuk

Koszty dostawy
0 zł od sztuki
Towar z oficjalnej
dystrybucji
Pełna gwarancja
producenta

Opona Cooper DISCOVERER ALL SEASON 225/40 R18 92 Y - informacja o produkcie

Prezentowana oferta sklepu internetowego opony.strefakierowcy.pl dotyczy opony marki Cooper. Jest to bieżnik DISCOVERER ALL SEASON. Rozmiar tej opony to 225/40 R18. Maksymalna dopuszczalna prędkość użytkowania tej opony wynikająca z indeksu SI wynosi: Y (do 300 km/h). Indeks nośności wynosi 92 co oznacza, że znosi obciążenie do 630 kg na oponę. Kod opony to S680195, a kod EAN 0029142939412 - warto zapisać te wartości, aby w razie konieczności dokonania w przyszłości zakupu jednej sztuki opony móc precyzyjnie dobrać ten sam produkt. Klasa efektywności paliwowej, która przekłada się zużycie paliwa wynosi B. Przyczepność na mokrej nawierzchni określona została za pomocą europejskich norm na wartość D. Oczywiście w obu przypadkach A oznacza wynik optymalny. Jeśli chodzi o hałas zewnętrzny to opona generuje go 70 dB. Numer opony w bazie EPREL 669990. Dodatkowe oznaczenia występujące na tej oponie to: XL, 3PMSF - HOMOLOGACJA ZIMOWA.

Informacje dotyczące zastosowania opon Cooper DISCOVERER ALL SEASON 225/40 R18 92 Y

Ten model opon Cooper przewidziany jest przede wszystkim do samochodów osobowych. Ta opona jest oponą całoroczną. Długość gwarancji wynosi 3 lata. Jako kierowca pamiętaj, że opony całoroczne są kompromisem - nie gwarantują tak wysokiej skuteczności latem i zimą jak ich "sezonowe odpowiedniki", jednak oczywiście w warunkach umiarkowanych zim z jakimi często mamy do czynienia są coraz ciekawszą alternatywą. Oferowane w naszym sklepie internetowym opony Cooper DISCOVERER ALL SEASON 225/40 R18 92 Y możemy wysłać do Ciebie w 24-48h. Dostawa firmą kurierską jest darmowa.

Opona całoroczna Cooper 225/40 R18 do samochodów osobowych

Jeśli poszukujesz opon całorocznych firmy Cooper, a rozmiar, który jest Ci potrzebny to 225/40 R18 z indeksami nośności 92 oraz prędkości Y to model DISCOVERER ALL SEASON powinien zwrócić Twoją uwagę. Będzie to odpowiednia opona do zastosowania na błocie pośniegowym, mokrym i suchym asfalcie. Oferta opon samochodowych do użytku cały rok nie ogranicza się tylko do modelu DISCOVERER ALL SEASON - skorzystaj z wyszukiwarki w naszym sklepie internetowym, aby wyświetlić wszystkie ceny i dostępność innych produktów.

Po więcej informacji na temat opon Cooper DISCOVERER ALL SEASON, kliknij tutaj.

Warunki gwarancji

1. Gwarancji udziela się na okres 36 miesięcy od daty zakupu, lecz nie dłużej niż do momentu zużycia bieżnika, co wykazuje wskaźnik zużycia bieżnika (TWI). Gwarancja obejmuje wyłącznie wady wynikające z winy producenta. Opona jednostronnie lub częściowo zużyta do wartości TWI jest traktowana jako całkowicie zużyta i nie podlega gwarancji.

2. Gwarancją nie są objęte wady spowodowane:
  • uszkodzeniem mechanicznym
  • nieprawidłową eksploatacją
  • nieprawidłowym montażem
  • złym stanem technicznym pojazdu
  • nieprawidłowym przechowywaniem

3. Zgłoszenia reklamacji należy dokonać w punkcie zakupu opon.

4. Termin rozpatrzenia reklamacji wynosi 14 dni od daty dostarczenia wyrobu do punktu sprzedaży.

5. Reklamacja zostanie uznana w każdym przypadku stwierdzenia wady fabrycznej (złe wykonawstwo, wady materiałowe lub wady konstrukcyjne). W przypadku uznania reklamacji kupujący otrzymuje towar wolny od wad lub zwrot środków pieniężnych za zakup uszkodzonego towaru. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za straty czasu i niewygody wynikające z ewentualnego przestoju pojazdu w trakcie trwania procesu reklamacji oraz inne szkody będące następstwem wady produktu oraz przeprowadzanego procesu reklamacji.

Etykieta UE WE 1222/2009

Opory toczenia - wpływ na zużycie paliwa

Klasy A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają wpływ zastosowanych opon na emisję dwutlenku węgla oraz ilość zużywanego paliwa. Opona o klasę wyższa oznacza niższe zużycie paliwa o ok. 0,10 - 0,15 litra na 100 km (dla samochodu o średnim spalaniu 6,6 l/100km).


Przyczepność na mokrej nawierzchni - droga hamowania

Klasy od A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają długość hamowania pojazdu jadącego na mokrej nawierzchni z prędkością 80 km/h. Opona o jedną klasę wyższa to skrócenie długości hamowania o ok. 3-6 metrów. Najlepsza klasa opony (A) oznacza krótszą drogę hamowania o ponad 18 metrów w stosunku do najgorszej (F).


Hałas zewnętrzny toczenia opon

Przedstawiony w formie liczbowej oraz w formie znaku graficznego. Liczba oznacza hałas generowany na zewnątrz opony wyrażony w decybelach. Znak graficzny występuje w skali od 1-3 czarnych pasków, które obrazowo przedstawiają głośność opony. Jeden pasek oznacza oponę cichą w swojej kategorii, trzy paski - głośną w swojej kategorii.


Więcej o etykiecie oponiarskiej przeczytasz w rozporządzeniu Wspólnoty Europejskiej WE 1222/2009 (PDF).

Opinie

Widoczne na stronie sklepu opinie o towarach pochodzą od klientów, którzy dokonali zakupu w naszym sklepie internetowym. Zostały pozyskane poprzez formularz wysłany pocztą elektroniczną z prośbą o ocenę zakupionego produktu. Formularze rozsyłamy po 6 miesiącach od złożenia zamówienia. Sklep nie zbiera i nie publikuje opinii niepotwierdzonych zakupem. Sklep zastrzega sobie prawo do ukrywania opinii wyrażonych w niekulturalny sposób, nie odnoszących się do danego produktu oraz ewidentnie sprzecznych z prawdą.

Ocena łączna

4,4/5


Opłacalność

Trwałość

Właściwości jezdne


100% osób poleca oponę

Najwyżej ocenianym parametrem jest: sucha nawierzchnia. Najpopularniejsze zastosowanie opony: miasto i poza miastem.

Przemas

Opony odpowiednie do auta 4x4 użytkowanego w jeździe mieszanej miasto/trasa/teren.
Opony użytkuję od 16 miesięcy. Założone na subaru outback, którym często jeżdżę po drogach gruntowych w złym stanie. Wybrałem model wzmacniany, bo zdarza mi się jeździć po nawierzchniach tłuczniowych, z gruzu, po drogach leśnych. Uważam, że są dla tego pojazdu optymalne przy użytkowaniu 33% miasto/ 33% trasa/ 33% teren. Pozostały 1% manewry parkingowe ;-) Przy jeździe w trakcie deszczu czuć spadek przyczepności. Mi to nie przeszkadza, bo jeżdżę spokojnie. W zimie dają radę, choć nie tak dobrze jak opony zimowe. Uważam, że są odpowiednie dla drugiego auta użytkowanego roboczo, tak jak ja użytkuję.


Ocena ogólna: 4,3/5,0

Marcin

Są okej
Pojawiają się mikro pęknięcia do około koła jakby od niedopilnowania ciśnienia w kołach a sprawdzam..


Ocena ogólna: 4,5/5,0