Kupuj - Pomagaj
Twój koszyk Darmowa dostawa od 1 szt
 • a
 • c
 • 73 dB

Bridgestone BLIZZAK LM005

Typ opony:
pojazd 4x4/SUV
Sezon:
Opona zimowe Opony zimowe
Rozmiar:
245/50 R19
Bieżnik:
BLIZZAK LM005
Indeks nośności:
105 (do 925 kg na oponę)
Indeks prędkości:
V (do 240 km/h)
Rok produkcji:

Nie starsze niż 18 miesięcy
Okres gwarancji:
5 lat
Kod towaru:
26095
Wzmocnienie:
XL

za komplet 4 sztuk

Produkt, który wybrałeś jest aktualnie niedostępny. Zadzwoń po więcej informacji.

Koszty dostawy
0 zł od sztuki
Towar z oficjalnej
dystrybucji
Pełna gwarancja
producenta

Opis produktu

Opona Bridgestone Blizzak LM005 zapewnia kierowcom pełną kontrolę w warunkach zimowych.

Skrócenie drogi hamowania na śniegu i lodzie:
- Połączenie lameli dwuwymiarowych w środkowej części z lamelami trójwymiarowymi w okolicy barku stanowi gwarancję skrócenia drogi hamowania na śniegu i lodzie.

Większa przyczepność na śniegu:
- Rowki w kształcie zygzaka z ustawionymi pod kątem krawędziami zapewniają poprawę przyczepności dzięki zwiększeniu powierzchni kontaktu między śniegiem w rowkach a śniegiem na drodze.

Najwyższa w klasie przyczepność i skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni:
- Nowa nanoselektywna technologia wytwarzania zapewnia lepsze rozłożenie cząstek krzemionki w mieszance Nano Pro-tech™, co przekłada się na najlepsze w klasie parametry w zakresie hamowania i pokonywania zakrętów na mokrej nawierzchni1. Znalazło to potwierdzenie w testach TÜV oraz badaniach przeprowadzonych w celu przyznania unijnej etykiety opony klasy „A” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni.

Warunki gwarancji

Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o. zapewnia wysoką jakość opon, dętek i ochraniaczy oraz udziela gwarancji według następujących zasad:

1. Gwarancja obejmuje tylko wady i uszkodzenia, które mogą być przypisane producentowi. Inne uszkodzenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub uszkodzeniami mechanicznymi nie będą rozpatrywane pozytywnie.
2. Ostateczna decyzja uznania reklamacji będzie podjęta przez reprezentanta Bridgestone Sales Polska lub osobę upoważnioną przez Bridgestone Sales Polska.
3. Okres gwarancji dla wszystkich produktów wynosi 5 lat od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 5 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.
4. W przypadku przerwania produkcji reklamowanego produktu, do rozliczeń będzie używany podobny produkt.
5. Zgłoszenia reklamacji można dokonać w każdym autoryzowanym punkcie dilerskim danej marki opon.
6. Reklamacja lub częściowa rekompensata nie obejmuje jakichkolwiek przypadków opisanych poniżej:

 • zniszczenie opon spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub przechowywaniem;
 • opony zużyte poniżej minimalnej głębokości bieżnika (opony, których wskaźniki zużycia zostały odkryte);
 • opony, które naprawiano, bieżnikowano, nacinano lub które są ponownie reklamowane, opony z niewłaściwie wypełnioną Kartą opony;
 • zniszczenia wynikające ze złej geometrii ustawienia kół, niewyważenia kół, wadliwych hamulców lub amortyzatorów, niewłaściwego ciśnienia, nadmiernego obciążenia opon, działania chemikaliów lub oleju, ognia, używania łańcuchów, wypadku lub kolizji, użycia opon w rajdach lub innych zawodach, używania niewłaściwych opon w terenie, jazdy na oponie bez powietrza, celowego uszkodzenia;
 • zniszczenia wynikające z uszkodzeń nawierzchni drogi;
 • uszkodzenia wynikające z użycia niewłaściwych lub uszkodzonych felg.

7. Rekompensata będzie przeprowadzana według następujących zasad:

 • w przypadku uznania reklamacji opony kupionej nie wcześniej niż przed rokiem - rekompensata będzie polegała na wymianie reklamowanej opony na nową. W przypadku, gdy reklamacja dotyczy opony zakupionej wcześniej niż rok temu, ale nie później niż 5 lata od daty sprzedaży, rekompensata będzie dokonana w formie pieniężnej, częściowo według zużycia bieżnika, tzw. Metody PGB.

8. Reklamujący zobowiązany jest dostarczyć opony, dętki lub ochraniacze do punktu serwisowego Bridgestone Sales Polska w celu rozpatrzenia reklamacji.
9. Opony, dętki lub ochraniacze firmy Bridgestone Sales Polska powinny spełniać następujące warunki:

 • wszystkie opony, dętki lub ochraniacze firmy Bridgestone Sales Polska powinny być odpowiednio dobrane do warunków pracy;
 • wszystkie opony, dętki lub ochraniacze firmy Bridgestone Sales Polska powinny być montowane przy użyciu przeznaczonych do tego narzędzi i według odpowiednich schematów;
 • standardy techniczne, tj. ciśnienie, obciążenie, prędkość oraz inne warunki powinny być zachowane;
 • w kwestii oznaczenia opon i działania serwisu Klient może konsultować się ze sprzedawcą lub pracownikiem Bridgestone Sales Polska.

10. Wszystkie przypadki nieomówione w tym regulaminie gwarancji będą rozpatrywane zgodnie z polskim prawem.

Etykieta UE WE 1222/2009

Opory toczenia - wpływ na zużycie paliwa

Klasy A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają wpływ zastosowanych opon na emisję dwutlenku węgla oraz ilość zużywanego paliwa. Opona o klasę wyższa oznacza niższe zużycie paliwa o ok. 0,10 - 0,15 litra na 100 km (dla samochodu o średnim spalaniu 6,6 l/100km).


Przyczepność na mokrej nawierzchni - droga hamowania

Klasy od A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają długość hamowania pojazdu jadącego na mokrej nawierzchni z prędkością 80 km/h. Opona o jedną klasę wyższa to skrócenie długości hamowania o ok. 3-6 metrów. Najlepsza klasa opony (A) oznacza krótszą drogę hamowania o ponad 18 metrów w stosunku do najgorszej (F).


Hałas zewnętrzny toczenia opon

Przedstawiony w formie liczbowej oraz w formie znaku graficznego. Liczba oznacza hałas generowany na zewnątrz opony wyrażony w decybelach. Znak graficzny występuje w skali od 1-3 czarnych pasków, które obrazowo przedstawiają głośność opony. Jeden pasek oznacza oponę cichą w swojej kategorii, trzy paski - głośną w swojej kategorii.


Więcej o etykiecie oponiarskiej przeczytasz w rozporządzeniu Wspólnoty Europejskiej WE 1222/2009 (PDF).

Opinie

Ocena łączna

4,7/5


Opłacalność

Trwałość

Właściwości jezdne


100% osób poleca oponę

Najwyżej ocenianym parametrem jest: mokra nawierzchnia. Najpopularniejsze zastosowanie opony: miasto i poza miastem.

ewa

Świetne opony, polecam.


Ocena ogólna: 4,7/5,0

Piotr

Jestem zadowolony
To już moje drugie Blizzaki i jak poprzednio same dobre wrażenia. Wyważenie z marszu... idą jak po stole, ale dla mnie priorytet to góry i śnieg, a tam trudno o lepsze, bo nie widzę wad przy normalnych wymaganiach.


Ocena ogólna: 5,5/5,0

Rafix

Bardzo dobre opony
Nie zawiodły mnie


Ocena ogólna: 5,7/5,0

Agnieszka

Zadowolona
Jestem. Zadowolona z zakupu opon, spełniły moje oczekiwania. Pozdrawiam


Ocena ogólna: 4,5/5,0

Maćkowiak


Bardzo dobre opony , godne polecenia


Ocena ogólna: 6,0/5,0

gk

dobre opony
Opony premium ze średniej półki cenowej. Przejechałem niewiele bo 3000 km, więc ocena nie jest jednoznaczna. Najbardziej interesuje mnie szybkość zużycia bieżnika gdyż 100 % jazdy wykonuję na asfalcie. Miarodajną opinią mogę podzielić się po dłuższym czasie. Jedno jest pewne na dziś: kupując te opony nie zawiedziecie się na nich.


Ocena ogólna: 3,0/5,0

Mike K


mocno polecam bridgestone'a Blizzak. Wzeszłym roku jeździłem na nich w Koniakowie (auto 4x4 citroen c-crosser) w okresie największych opadów śniegu i oblodzeń. Szukałem łańcuchów ale do tego rozmiaru nie dało się w Istebnej kupić. Powiem tak - jak oblodziło to cisnąłem po lodzie, jak mi pług zaspy przed domkiem porobił to je staranowałem. Górki były mega strome. I wtedy sobie przypomniałem że mi już 2 lata temu wulkanizator zalecił wymianę na nowe bo te lekko łyse i stare były po poprzednim właścicielu auta. Nowe kupiłem takie same i znów w Koniakowie mogłem sobie dać radę tej zimy. Pozlecam M.


Ocena ogólna: 6,0/5,0

Dawid Pugesek

Bardzo dobra.
Są to opony spełniające moje wymogi, na różnych rodzajach nawierzchni.


Ocena ogólna: 4,8/5,0

Jerzy

Pozytywna
Wydają się ciche


Ocena ogólna: 4,3/5,0

Rozmiary opon z serii Bridgestone BLIZZAK LM005