Kupuj - Pomagaj
Twój koszyk Darmowa dostawa od 1 szt

Kiedy zmieniać opony na letnie i dlaczego warto?

15.02.2023

Bezpieczeństwo podczas jazdy jest kluczowe dla kierowców i innych użytkowników ruchu drogowego, a jednym z istotnych elementów dla jego zachowania jest sprawny i odpowiednio wyposażony pojazd. Właśnie dlatego gdy kończy się sezon zimowy warto wymienić opony na letnie, czyli takie, które są dostosowane do cieplejszych warunków. Dowiedz się dlaczego nie należy pomijać tej czynności i kiedy najlepiej zainwestować w nowe ogumienie do kół!

Opony

 

Opony letnie – czym się charakteryzują i do jakich warunków drogowych są stworzone?


Ogumienie zmieniane po sezonie zimowym to standardowe wyposażenie samochodu, które warto posiadać podczas nowej pory roku. Charakteryzuje się ono innym wyglądem oraz mieszanką materiałów dostosowanych do jazdy w cieplejszych miesiącach - jest ona twardsza, dzięki czemu umożliwia prowadzenie auta w wysokich temperaturach oraz kiedy nawierzchnia jest mokra. Ogumienie składa się z płytszego bieżnika oraz zmniejszonej liczby lameli, a więc większej powierzchni styku z drogą, zapewniającej stabilność i dłuższą drogę hamowania podczas dużych prędkości.

Dlaczego warto zmienić opony na letnie po sezonie zimowym?


Istnieje kilka powodów, dla których warto zrezygnować z zimowego ogumienia na rzecz odpowiedników na cieplejsze miesiące Wśród zalet związanych z wymianą wyposażenia wyróżnia się większe bezpieczeństwo w sytuacjach awaryjnych, np. gwałtownego hamowania lub manewru na dużym zakręcie oraz komfort z jazdy i większą kontrolę nad prowadzonym pojazdem.

Kiedy zmienić opony zimowe na letnie?


Zakłada się, że zmiana opon zimowych na letnie powinna być zaplanowana na marzec lub kwiecień – dlaczego? Dlatego, że w tych miesiącach zazwyczaj następuje skok temperatur i to właśnie tym wyznacznikiem warto się kierować. Kiedy średnia temperatura dobowa przekracza 7 lub stopni i utrzymuje się przez kilka tygodni, jest to dobry znak, aby udać się do wulkanizatora!

Skorzystaj z oferty renomowanego dostawcy ogumienia do kół!


Kiedy nadejdzie czas na zamówienie nowego ogumienia do kół odwiedź nasz sklep internetowy, w którym znajdziesz propozycje od czołowych marek samochodowych! Posiadamy szeroki wybór produktów do różnorodnych modeli aut w klasie ekonomicznej, średniej i premium.

Artykuły